Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet kablowy z nowym spliterem, problem

25 Lis 2010 15:10 2326 12
  • Poziom 12  

Powyższy rysunek przedstawia obecnyc schemat instalacji kabla koncentrycznego, od prawej:
    - spliter z telewizji kablowej 5-900Mhz
    - (czerwony) Nowy spliter 5-2000Mhz
    - spliter rodzielający sygnał tv/internet z telewizji kablowej

Wcześniej spliter tv/net był przed pierwszym spliterem (5-900), więc nie było dużej straty. Wcześniej był u mnie monter mówiąc, że sygnał jest niski ale wymienił modem na nowszy (z większą tolerancją) i było dobrze.

Teraz modem to Motorola sbv5121e, nie mogę nigdzie się dokopać do tego jak przeglądnąć w nim dane diagnostyczne (powinien mieć jakiś panel) - i prawdopodobnie nie dostane się do niego przez router (ale to nie problem).

Na czerwono zaznaczyłem jeszcze miejsca gdzie sam montowałem końcówki typu F, nie jest to super robocizna bo robiłem to za pierwszym razem - więc tam mogą być też straty.

Obecnie modem zaczął się rozłączać i tykać na: DS (downstream).

Dzwoniłem do sieci, mówią, że zgłoszono usterkę - wcześniej sprawdzano odczyty po ich stronie, dzisiaj powiedziano mi ze w ciągu 4 dni naprawią lub skontaktują się ze mną ;-/ więc nie wiem czy wina leży po mojej stronie (źle zarobione końcówki, za duze straty na spliterach) czy z ich strony (za niski sygnał a moja instalacja powinna działać bez zarzutów przy dobrym sygnale)

Dziękuję za pomoc

PS: Dodam, że nie rozdzielam telewizji bez wiedzy operatora, a szare kreski to ściany przez które przechodzą kable.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Moim zdaniem to modem powinien być podłączony przed wszystkimi urządzeniami i na zwrotnicy multimedialnej z kanałem zwrotnym. Wg rysunku masz go na samym końcu, a splitery przed nim powodują straty sygnału.

Dodano po 5 [minuty]:

Jeśli chcesz wyeliminować usterkę od strony operatora to podłącz u dziadka modem i zwrotnice i zobacz czy się zaloguje.
  • Poziom 12  
    nie znam się na tym, tak może i powinien, ale pierwszy spliter jest na korytarzu, a tam modem być nie może, w pokoju rodziców też być nie może bo komputer zmienił miejsce - a kabla nie przeprowadze do 2 pokoju, zeby tam był pierwszy spliter i spowrotem drugi kabel do innych pokoi.

Jakies nowe sugestie?
  • Poziom 12  
    oki - internet teraz działa, ale chciałem wykluczyć złą instalacje, rozumiem, że tak jak jest, POWINNO działac (w założeniu, że wszystko jest ok) ?

Wiesz może na jakim ip jest strona diagnostyczna do mojego modemu ?
  • Poziom 43  
    Moim zdaniem powinna instalacja tak wyglądać i gdybym miał to sam instalować to zrobił bym to według tego schematu:
  • Poziom 12  
    hermes-80 napisał:
    Moim zdaniem powinna instalacja tak wyglądać i gdybym miał to sam instalować to zrobił bym to według tego schematu:

Tak BYŁO. Ale powód zmiany jest bardzo prosty, przez ściane musiała być przechodzić para kabli, co jest niebardzo wykonalne - i niepraktyczne.
    Oczywiście, jeżeli się okaże, że połaczenie modemowe jest niestabilne to wróce do tego ustawienia - z trudem
  • Poziom 43  
    Biorę taśmę zlepiam co 40cm lub częściej kable razem i mam jeden kabel. Kompletnie nie rozumiem czym różni się dziura na jeden kabel a czym na dwa, potem trochę gipsu i nie ma śladu.
    Sam mam 5 kabli UTP w jednej dziurze i jakoś nic mi nie przeszkadza.
  • Poziom 12  
    Nie moje mieszkanie.

Parametry z modemu - 192.168.100.1 ale nie da się wejść jak już internet działa .

Frequency: 125000000 Hz
    Signal to Noise Ratio: 34 dB
    Downstram Modulation: QAM256
    Network Access Control Object: OFF
    Power Level: -4 dBmV

Upstream:
    Power level: 52 dBmV

Czy modem będzie działać bez wylogowywania się?

Operator mówi, że słaby sygnał - spliter tv/net wraca na początek - i wiercimy ;/
  • Poziom 12  
    hermes-80 napisał:

Teraz własnie jest tak :), niestety ;p
    sygnał za chwilę pomierze :)

witux, nie ma obawy :)

Dodano po 7 [minuty]:

zmieniło się:

Upstream:
    Power level: 46dBmV (z 52 dBmV )
  • Poziom 12  
    ISP twierdzi, że jest już ok :)