Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI opłaca się czy nie? Czy to jest dobry sprzęt?

25 Lis 2010 15:51 2754 3
 • Poziom 11  
  Mam zamiar kupić laptopa firmy MSI. Jest to dobry sprzęt czy jakieś badziewie? Prosze o odpowiedź.
 • Poziom 41  
  Marka dobra żona ma Wind U130. Zadnych problemów. Waga około 1.2 kg.
 • Poziom 43  
  Usterki w laptopach MSI, jakich możesz się spodziewać:
  1. Padające napędy (DVD Optiarc).
  2. Warczące chłodzenie (na szczęście do naprawienia w domowych warunkach).
  Ogólnie firma robi bardzo dobre laptopy, mniej ich przychodzi do serwisu niż innych i ogólnie jakoś nie sprawiają kłopotów (ja zapłaciłem bardzo niewiele w porównaniu z konkurencją o podobnej wydajności za dwa rdzenie Athlon X2 QL-60, 8-kanałową kartę dźwiękową, 2GB RAM, 250GB dysk i dodatkowy blok numeryczny 2 lata temu). Poza tym są po prostu ładne (choć to akurat kwestia gustu).
 • Poziom 38  
  Właśnie na takim pracuję :-D. Do tego czasu był 2 razy w serwisie gwarancyjnym (2 lata) z tym samym czyli chłodzeniem. Za drugim razem oprócz wentylacji wymienili również procesor. Odpukać od tego czasu nie mam sensacji. Plusem jest to, że serwis gwarancyjny jest w Polsce - Wrocław. Wkurza mnie niebieskie podświetlenie klawisza Power i innych kontrolek LED. Ale to kwestia gustu. Idzie się przyzwyczaić.
  Żeby nie było tak kwaśno to 2 rdzeniowy AMD przy pracy typu pisanie/kompilacja programu/symulacja akumulator trzyma ~3h. Żadnych problemów z peryferiami typu dziwne karty WiFi etc. Wszystko co trzeba jest w jądrze Linuxa 2.6 . Nie oszczędzają na ilości i jakości RAM co rzutuje istotnie na wydajność bardziej jak 0.2...0.3GHz więcej na procesorze.
  W moim mostek północny ma solidny radiator. Jego brak to dosyć częsta przyczyna padania pewnych modeli np. ACER, HP... . 4 porty USB na pokładzie. Dostałem do laptopa solidną torbę firmową i myszkę.
  Czy wybrałbym ponownie MSI? Nie wiem. Nie zadawałem sobie tego pytania. Modele wchodzą na rynek częściej niż raz w roku. A z nowymi modelami to trochę loteria.