Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bandpass 4th do e36. Czy BR może wystawać i jaki głośnik ?

morcine 25 Nov 2010 16:12 1891 6
    morcine
    Level 13  
    Witam wszystkich
    a więc przymierzam się do składania takiej skrzyni BP 4th do BMW e36 coupe, z racji że bagażnik jest bardzo szczelny tylko ten typ skrzyni preferuje a bass refleksy wypuścić w otworach półki po tylnych głośnikach, wybór głośników padł na JBL P1222 lub 2x GT5-12 gdyż podają gotowce wymiarów takiej skrzyni i strojenia, jedyny mankament mnie męczy to czy bass refleksy mogą sporo wystawać poza skrzynią tak jak na rys

Bandpass 4th do e36. Czy BR może wystawać i jaki głośnik ?

Z wyprzedzeniem uprzedam że nie zamierzam wycinać żadnych dodatkowych otworów ani też ładować skrzyni closed czy BR rzędu 1kW by mi bagażnik rozrywało, bass chce słyszeć w kabinie a nie w bagażniku

Pozdrawiam
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Bez problemu porty BR mogą być całkowicie poza skrzynią ich objętości nie wlicza się do obudowy. Słuchałem kiedyś w BMW takiego rozwiązania i to był mały głośnik i mały wzmacniacz a basu we wnętrzu aż za dużo. Tylko nie zrobisz tym wrażenia pod remizą :cry: .
    wasylwek
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeden z lepszych "patentów" które dane mi było słuchać w (szczelnie :D sedanowatym) BMW grozi cholernie mocnym i nad wyraz jakościowym basiorem :D .
    Szukaj głośnika o wysokim Qts , bez urazy ale do tych JBL-ów to szkoda ..."zacięcia" :cry: .
    morcine
    Level 13  
    Grzegorz Siemienowicz wrote:
    Tylko nie zrobisz tym wrażenia pod remizą :cry: .

wasylwek wrote:
    Jeden z lepszych "patentów" które dane mi było słuchać w (szczelnie :D sedanowatym) BMW grozi cholernie mocnym i nad wyraz jakościowym basiorem :D ..

Hehe wyrosłem już z jazdą z zimnym łokciem i nagłaśniania osiedla dzięki za potwierdzenie że to może grać

wasylwek wrote:
    bez urazy ale do tych JBL-ów to szkoda ..."zacięcia" :cry: .

JBL-e mnie tylko zainteresowały bo mają w manualu opisane gotowce takich skrzyń a wiem że są to trudne konstrukcje, co do innych głośników winisd pokazuje mi teorie a w praktyce może wyjść co innego
    Kiedyś widziałem konstrukcje BP w boczkach po obu stronach na stx 17-200-8-sw, oba głośniki spięte na 4om i pod mostek CP-602, litraż jednego boczka w sumie 25l strojone na 50hz, tak przynajmniej mówił właściciel, niestety nie miałem okazji posłuchać bo paliło mu bezpiecznik wzmaka ale zapewniał mnie że wali konkretnie, hmmm:?:

wasylwek wrote:
    Szukaj głośnika o wysokim Qts.

hmm a jak wysokim???
    wasylwek
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zazwyczaj powyżej 0,5 :D

Quote:
    niestety nie miałem okazji posłuchać bo paliło mu bezpiecznik wzmaka ale zapewniał mnie że wali konkretnie, hmmm:?:

nc :D

Na sam koniec rzecz trochę poważniejsza jeśli nie najważniejsza, jakim dysponujesz budżetem i czy można polecać Ci (grające :D ) używki czy interesują Cię tylko nowe ...buczki :D ?
    Karolo MPower
    Level 30  
    Kasa jest najważniejsza, robiłem pare razy E36 coupe i wiem, że mocny bass mozna tam uzyskać bez mega nakładów kasy :)
    Powiedz jaki budżet i wszystko sie rozpisze.
    morcine
    Level 13  
    budżet 1200zł na suba i wzmacniacz ale jak wyjdzie taniej to będzie super, skrzynie zrobie sam. Po przemyśleniu najlepszy będzie głośnik 25cm wtedy skrzynia mi nie wyjdzie zbyt gruba, max wymiar skrzyni 78x30x40 (szer x gr x wys), bardzo mnie korci zabudować oba boczki na 20cm subach ale przypuszczam że ciężko będzie znaleść taki głośnik który nisko zejdzie i będzie w miare głośno grał, głośno nie mam na myśli wypychania szyby z uszczelek. Moja przygoda caraudio na temat subów oparła sie tylko na 2x lanzar max12 ale sprzedałem bo denerwowało mnie ciągłe otwieranie dzielonej tylnej kanapy.

Wracając do wyboru głośnika wydawało mi się że widziałem kiedyś gotowce BP Hertz-a
    I jeszcze jedno pytanie dlaczego JBL-e są takie złe, w winisd symulacja BP po lekkich zmianach wychodzi nawet ładna krzywa, zwłaszcza na 2xGT5-12 gdzie 38/42l(małpa)57Hz

elementy tylko nowe, na używkach sie już sparzyłem