Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikro wieża Philips MCD708/12 - firmware

25 Lis 2010 16:20 2752 2
  • Poziom 10  
    Witam,
    poszukuję firmware'u do ww. wieżyczki z możliwością odtwarzania DVD. Po włączeniu DVD na ekranie przeważnie ciemno, nieraz kolorowa mozaika. Pamięć RAM podstawiona, elektrolity też, zasilania sprawdzone i bez zmian.
    Znalazłem szukany plik tutaj: Link proszę szukać linku: Philips_MCD708_original_fw.rar Niestety nie mogę go pobrać ze względu na ograniczenie konta (nie doszedł jeszcze od wczoraj na pocztę link uaktywniający konto). I moje pytanko: czy ma ktoś aktywne konto na softpedia.com aby można było pobrać plik? Jeśli tak to proszę o umieszczenie go na elektrodzie i podanie linku do niego lub o wysłanie pliku na moją pocztę. Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Użyj softu w zależności od mechaniki DVD !!

- serial number start with AJ03 is used SONY CDM, please download "MCD708_12_V1.3SND_sony313_nodts_0907081444.zip" for software upgrade
    - serial number start with AJ01 or AJ02 is used Kenwood CDM, please download "MCD708_12_V1.3_ND_13osd_kw520_0907081457.zip" for software upgrade

Method of burning software and upgrading

Burning disc procedure?

1.Upzip the software and make sure it is named as "MTK.BIN" (all letters are capital)
    2.Name the disc "MEDIATEK" (all letters are capital)
    3.Start disc burning

Upgrade procedure?

1.Put disc to the tray
    2.TV will display "updating" after reading the content of SW
    3.During updating, do not power off and press any button on the main set or RC,otherwise updating fail, and DVD can't work anymore
    4.After about half minute, the picture on the TV will disappear, then immediately reappear. At this time, press Eject to take out disc immediately
    5.Select "DVD setup" menu, press "OK" to make main set "default" at the menu "Preference setup", then updating succeed.

History:
    2009-10-28 initial release SW V1.3 to resolve DivX subtitles playback problem
  • Poziom 10  
    Witam po czasie. Udało mi się rozwiązać problem z tą wieżyczką. A więc okazało się, iż do wymiany była jeszcze pamięć eeprom 24C02 (U12) na module DVD (brak możliwości odczytu i programowania) - wstawiłem nową czystą (zapis w każdej komórce wartością FF). Po tym zabiegu DVD ożyło. Podmieniłem z powrotem RAM jednak od czasu do czasu DVD się wieszało z nieznanych powodów, np. podczas odtwarzania filmu czy podczas odczytu zawartości płyty. Wymieniłem z powrotem RAM - gdyż na innej kości tego nie zauważyłem. Po tym zabiegu wieżyczka przestała się wieszać. Dla pewności postanowiłem także wstawić nowe diody MD1 oraz MD2 (2*1N4007) oraz elektrolit C252 (1000uF/10V) - w zasilaniu 5V. Po 3 dniowym testowaniu wieżyczka trafiła z powrotem do właściciela. Ponieważ nie było problemów, nie aktualizowałem w niej oprogramowania. Podziękowania za odpowiedź dla tik_tak-a - soft może się jeszcze kiedyś przydać.

Moderowany przez arko100:

Proszę używać przycisku "zamknij temat" (symbol kłódki)