Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Efekt gitarowy w Assemblerze

02 Paź 2004 21:46 1548 7
  • Poziom 14  
    Mam pytanie:
    Czy da się zrobić efekt gitarowy w Assemblerze?
    Jak ktoś wie to niech powie.
    A może ma ktoś przykład takiego efektu?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    W sumie to nie wiem... Zastanaiwałem się na 8051 ale nie wiem czy będzie odbry do tego typu rzeczy. Chodzi o przetwarzanie dźwięku.
  • Poziom 43  
    Nie bedzie za dobry do tego typu rzeczy potrzeba coś szybszego - w dodatku sam procesor jest tani najdrozej wychodzą przetworniki A/C i C/A . Kolega robił na MCS 51 - i w sumie nie bardzo mu wyszło (filtr cyfrowy audio). Trzeba zastosowac przetworniki minimum 24-bitowe.

Najtańsze procesory gitarowe : Za zooma 505II z 32 bankami płaciłem 370 złoty. Dźwięk no nie jest przecudny za to produkt ma duzo plusów i jest prosty w obsłudze. W sam raz do zabrania w podroż.

jaki dokładnie efekt chcesz stworzyć. Flanger, Chorus, Delay??
  • Poziom 14  
    Jakiś najprostrzy efekt, np. Distortion.
  • Poziom 43  
    Osobiście nie przepadam za cyfrowymi distortionami. A nie prościej bedzie zrobic analogowo?? I tak trzba by wziąść jakieś przebiegi jako wzorcowe (jakiś analog -> oscyloskop) zbadać te przebiegi, porównac z tym co oryginalnie wychodzi z gitary i takie coś podobnego stworzyć, gdy na wejście podawany bedzie sygnał typowy z gitary.
  • Poziom 37  
    Jeśli już cyfrowo to żaden 8051 bo to jest kontroler na którym można zrobić sobie timer ,zegar czy zterowanie do efektów z przyciskami i wyświetlaczem.Do samych efektów tylko procesory sygnałowe.są nawet specjalizowane ,np. AL3201
    http://www.alesis-semi.com/ ,link nie działa ,może czasowo?Załączam notę z tego powodu.
    Załączniki: