Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gazowy GCO-DP-23-07 wzrost ciśnienia po włączeniu

25 Lis 2010 19:05 5448 7
 • Poziom 2  
  Po włączeniu funkcji ogrzewania c.o. następuje wzrost ciśnienia (włącza się zawór bezpieczeństwa). Po wyłaczeniu lub po odlaniu z kranu sporej ilości ciepłej wody - problem ustępuje. Co robić?
 • Poziom 30  
  Nie podałeś jaki to piec i pewnie masz ukłąd zamknięty bez otwartego zbiornika wyrównawczego. Prawdopodobnie nie masz powietrza w kompensatorze, jest to taki zbiornik zwykle czerwony umieszczony z tyłu pieca, który jest przedzielony gumową membraną. Zwykle ma zawór przez który należy napompować powietrze do ciśnienia podanego w instrukcji, zwykle ok 2 bar. Jak woda w układzie się powiększa naciska na membranę a ta ściska ściska powietrze. Jeżeli powietrze "wyszło" uszkodzony zawór lub uszkodzona membrana, to woda wypełnia cały zbiornik i jak się powiększa wywala zawór bezp.
 • Poziom 2  
  Jest to - cytuję z instrukcji obsługi - "kocioł grzewczy wodny niskotemperaturowy przepływowy gazowy dwufunkcyjny Typ GCO-DP-23-07" rok produkcjji 1995. I - jak widzę na schemacie z instrukcji obsługi - nie ma w nim czegoś takiego, jak zbiornik wyrównawczy.
 • Poziom 15  
  Jacek1959 napisał:
  . Po wyłaczeniu lub po odlaniu z kranu sporej ilości ciepłej wody - problem ustępuje. Co robić?


  Z jakiego kranu 'odlewasz' tą wodę? Z normalnego kranu, gdzie możesz się umyć?

  Co do zbiornika, to może na schemacie występować jako naczynie wzbiorcze lub naczynie przeponowe. Większość kotłów gazowych 2-funkcyjnych je posiada. Często umieszczone jest z tyłu kotła za metalową płytą (zajrzyj od góry). Z reguły jest koloru czerwonego i posiada wentyl podobny do samochodowego.
 • Poziom 30  
  Jeżeli jest to instalacja zamknięta, to na 100% musi być kompensator (zbiornik z przeponą). Na schemacie jest na pewno.
  Jeśli ma zawór jak w samochodzie, to spróbuj z niego wypuścić powietrze, tak jak w samochodzie naciśnij ten pręcik w środku zaworu, jeśli zacznie lecieć woda, zbiornik do wymiany. Jeśli usłyszysz syk powietrza, to zawór jest OK , jeśli nie syknie, zawór może być uszkodzony. Jeśli masz manometr na piecu pokazujący ciśnienie wody w obiegu CO, to spuść wodę z CO do 0,5bar-a weź pompkę od samochodu i napompuj tak aby ciśnienie wzrosło do 1-1,5bara, (wartości ciśnień powinny być w instrukcji kotła) zostaw na godzinę, jeżeli ciśnieni nie spada (nie grzej wody CO) to dopuść wody z sieci do 2 bar i powinno być OK.
 • Poziom 2  
  Faktycznie, jest coś takiego, na razie na schemacie pod nazwą zbiornik kompensacyjny (z nerwów nie zauważyłem wcześniej:) ). Porównania do części samochodowych są dla mnie bezużyteczne ponieważ nie mam i nigdy nie miałem samochodu, a więc nie wiem jak zawór tam wygląda ani tez nie mam pompki samochodowej. Pisze to rano zatem jeszcze nie eksperymentowałem z piecykiem zrobie to jak wrócę z pracy. Bardzo dziękuję za dotychczasowe porady i proszę o jeszcze :)
 • Poziom 25  
  Wentylek jet taki sam jak w kole rowerowym, zamknij zawory pod kotłem od centralnego i spuść wodę z kotła i dopompuj powietrze do 1 bara lub jak piszą koledzy jeśli z zaworku leci woda naczynko do wymiany. W większości przypadków wystarczy dopompować powietrze.
 • Poziom 2  
  No niestety, z zaworu który podejrzewam, że jest tym, o którym Koledzy pisali, leci woda :( Zatem interwencja fachowca niezbędna. Bardzo dziękuje Wam za porady i serdecznie pozdrawiam!