Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stary domofon vs Laskomex LF-3 - wymiana

25 Lis 2010 20:00 3497 3
 • Poziom 9  
  Witam. Ponieważ mój wczesniejszy post został usunięty (w sumie słusznie) dlatego postanowiłem napisać nowy stosując się do regulaminu.

  Jako że otrzymałem odpowiedz nt. schematu kabli w domofonie za co bardzo dziękuje użytkownikowi Lucjan52 mam troche inne pytanie. Czy przy wymianie domofonu trzeba coś jeszcze zrobić poza podpięciem odpowiednio kabli? Wiem, że trzeba do systemu 6-żyłowego przeciąć zworke. Zgaduję że chodzi o to:
  Stary domofon vs Laskomex LF-3 - wymiana
  Czytałem również na forum, że trzeba przepiąć stary brzęczyk do nowego domofonu? Czy chodzi o ten brzęczyk?
  Stary domofon vs Laskomex LF-3 - wymiana
  Jeżeli tak to mógłby ktoś podpowiedzieć jak go podpiąć.
  Z góry wielkie dzięki.
 • Pomocny post
  Pomocny dla użytkowników
  Nie ma tu żadnego brzęczyka a jedynie kondensator elektrolityczny 47µF. Stosuje się je w instalacjach z otwieraniem zamka z wykorzystaniem żyły słuchawkowej, ale nie w instalacjach 6 żyłowych. Tam do otwierania zamka wykorzystuje się dwie niezależne żyły. Tak więc coś tu się nie zgadza.
 • Poziom 9  
  To w takim razie podłącze to bez kondensatora i zobacze co i jak. Jak coś się nie będzie zgadzać to napisze.
 • Poziom 9  
  Ok wszystko działa mikrofon, słuchawka, otwieranie zamka. Tylko brak wywoływania. Nie wiem o co chodzi. Przemontowałem brzęczyk ze starego domofonu. Były tam 2 śruby - jedna to cos w stylu primitywnej regulacji brzęczyka (chyba) a druga do jego odkrecenia. Przez pomyłkę zacząłem najpierw kręcić pierwszą dopiero potem zorientowałem się ze 2 jest do jego odkręcenia. Zamontowałem brzęczyk w nowym na zasadzie 1 kabelek podłaczyłem do kabla wywoływania (nie podłączając go do domofonu) a drugi podłaczyłem do domofonu razem z kablem masy. Co może być przyczyną niedziałania brzęczyka. Dodam, że podłaczając brzęczyk tylko pod kable masy i wywoływania pomijając domofon również brzęczyk nie działa.
  Nic z tego nie rozumiem :/
  POMOCY!!!

  Edit:
  Ok mimo ze w starym domofonie brzeczyk był zamontowany wywoływanie odbywało się i tak po słuchawce. Zmyliło mnie to, że za pierwsza próbą bez brzęczyka widełki nie były wciśnięte dlatego nie było dźwięku wywoływania. Teraz wszystko działa jak należy. Dzieki za pomoc.