Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson SX 115 Nie widzi tuszu w żadnym kartridżu

25 Lis 2010 20:18 20898 9
  • Poziom 34  
    Witam.

Wystąpił problem z kartridżami w tej drukarce.
    Nie widzi tuszu w żadnym . Wszystkie kartridże nowe (były z drukarką) założone jakieś 2 miesiące temu.
    Problem jest taki że wszystkie kolorowe są w 100% pełne nigdy nie drukowano na kolorowo. Czarny ok 25% pojemności.

Drukarka pokazuje brak tuszy , nie da się nic wydrukować.

Czytałem że należy przeprowadzić restart. Można programem prosiłbym o przesłanie go (w poście) lub kombinacją klawiszy na drukarce . Niestety nie znalazłem dokładnych informacji jakie to klawisze , tylko są o nich wzmianki w necie.
  • Poziom 34  
    Nie możliwe jest też przeprowadzenie czyszczenia lub sprawdzenia głowicy.Drukarka nie reaguje i pojawia się okienko błędu "nie można było przeprowadzić czyszczenia głowice" bez żadnego określonego powodu.
    Po wyjęciu i włożeniu kartridż drukarka zaczęła widzieć ale tylko kolorowe .
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Tusz się mógł zablokować, znaczy się chip. Kupując epsona z chipami należy zakupić też rester do tych chipów i w razie czego jak chip będzie oszukiwał należy go zresetować i drukarka będzie go widziała jako 100%.

Jak nie miałem resetera w do mojej sx400 to kupując zamiennik w sklepie po tam tam drukach drukarka się blokowała i pokazywała brak tuszu lub nierozpoznawalny tusz i nie mogłem nic zrobić tylko wywalić do kosza wkład w którym było jeszcze może ze 30% praktycznie.
    Te chipy są po to by nie dopuścić do zapowietrzania się dysz drukując pustym wkładem.
    Dlatego drukarka się blokuje przy teoretycznym braku jednego z 4 pojemników i aby np drukować na czarno, a czarnego mamy przypuśćmy 100% trzeba wymienić np czerwony który jest pusty.
    Bardzo często tanie zamienniki potrafią byc po paru drukach nie rozpoznawane przez drukarkę, w tych wszystkich przypadkach z pomocą przychodzi nam reseter do chipów i resetujemy i nie trzeba kupować czerwonego pojemnika by wydrukować coś na czarno i nie rozpoznawane wkłady są stają się widoczne:)
    Ja od zużycia oryginalnych wkładów jadę na zamiennikach po 4-5zł za pudełko i jest OK

Kup reseter, albo pożycz od sąsiada, znajomego jak ma i zresetuj czarnego
    ale radze sobie kupić, nie drogi i pozbędziemy si e problemu

Dodano po 4 [minuty]:

Sam mam jak wspominałem tez epsonka sx400 z chipami i sam to przerabiałem

Moderowany przez rys57:

Link skasowany. Regulamin p.10.11.

• Poziom 34  
    Znowu problem.
    Nie ma resetera.
    Założony jest nowy pojemnik i przez chwilkę wykrywa że tusz jest a potem koniec nie chce drukować.
    Jest jakiś program żeby zablokować to głupie sprawdzanie poziomu tuszu ?
  • Poziom 13  
    Jedynym sposobem na omijanie blokady braku tuszu jest zakup resetera, i każdemu kto juz kupił kochanego epsonka z chipami radzę zaopatrzyć się w reseter, bo chipy w pojemnikach bywają zawodne, ja jak jeszcze nie miałem wspaniałego resetera kupowałem zamienniki w sklepiej komputerowym po bliskości i bywało że parę wkładów wywaliłem, bo wołał że pusty, a było jeszcze słychać płyn w środku, a niekiedy drukarka wykrywala je jako nieznane, a tusze jeden wkład kosztował 20zł. Kupiłem wiec reseter i jak coś wołała to reset i drukuje dalej. Oczywiście jadę cały czas na tanich zmienikach po 4-5zł z allegro w w razie potrzeby resetuje i wykorzystuje je do pustości(jak zaczyna przerywać)

Reseter kosztuje w granicach 30zł na allegro, linku nie wkleję bo mi skasują, poszukaj.

• Poziom 15  
    A nie wie ktoś może czy nie dało by się całkowicie odpiąć tasiemkę od tej płytki sczytującej informacje z kartridży i podać sygnał zastępczy płycie głównej drukarki, że niby wszystko jest ok?
  • Poziom 10  
    witam
    A pytanie do kolegów: czy może ktoś zrobił sobie taki reseter samemu? potrzebuje na gwałt wydrukować parę kartek a z wioski zabitej dechami jestem;)... mógłby ktoś podrzucić jakiś schemat albo dać wskazówkę co z czym za zworować i czy pod napięciem czy nie...
  • Poziom 10  
    witam

Odgrzebię temat.

Mam drukarkę EPSON SX115 mam ją od jakiś 5 lat i nigdy nie było z nią problemu, używam tuszy zamienników.
    Wczoraj skończył się czarny wiec go wymieniłem i było ok ale dzisiaj drukarka oznajmiła mi że czarny jest pusty a inne nie są wcale widoczne.
    O co chodzi ?

- coś z chipami ?
    - pampers?
    - wydrukowała już max swoich stron?

Pali się zielona dioda stanu oraz pomarańczowa braku tuszu.

nie migają .

Wrzucam zrzut.

• Spec od drukarek
    Albo wadliwy chip w kartridż albo zabrudzone (uszkodzone) styki w płytce odczytującej tusze.
  • Spec od drukarek

Opierając się na moich doświadczeniach, odnoszę wrażenie, że problem dotyczy tutaj tylko tuszu czarnego (niewykrywany lub nieprawidłowo wykrywany), natomiast pozostałe są w porządku, tylko że nie jest odczytywany ich dokładny stan, co zdarza się w przypadku niektórych zamienników w drukarkach tej firmy.