Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Focal 165 A1- warczenie głośnika

25 Lis 2010 22:10 1420 2
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Jakiś czas temu zakupiłam zestaw Focal Access 165 A1, zamontowałam w serwisie car audio w Krakowie. grają pod radiem JVC KD-R311.
    Odkryłam, że przy jednym utworze jeden z głośników potocznie mówiąc- "pierdzi". Dodam, że robi to na początku utworu, gdzie są dosyć mocne basy. Wydawało mi się, że robi to tylko na jednym utworze, okazało się jednak, że na innym- warczy drugi głośnik, a ten pierwszy gra czysto. Zdarza się, że warczą oba (przy dosyć mocnych basach, zdarza się, że nie warczą w ogóle, czasem warczy jeden, raz drugi, ale nie jest to nagminne). Wszystkie nagrania, na których to się dzieje, są w formacie MP3. Przy oryginalnych płytach (muzyka metalowa, gdzie jednak jest też dosyć sporo basów, bo stopa perkusji chodzi w zasadzie bez przerwy) głośniki grają czysto. Nie mam możliwości sprawdzenia tej płyty, na której warczą w oryginale, bo chwilowo nie mam do niej dostępu.
    Moje pytanie, jako osoby "zielonej" w temacie- wina głośników? (nie wiedziałam, że głośniki trzeba "rozgrać", ale nie obciążałam ich zbyt długo czy dużo na samym początku- pojedyncze głośniejsze kawałki, ale bez basów jak w HH). Może radio nie wyrabia? Wina źle zgranej płytki na mp3? Chcę po prostu w miarę dowiedzieć się co i jak, pozbierać opinii.
    Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    To wszystko zależy przy jakiej głośności się to objawia.Jak jest dość głośno,to końcówka mocy nie wyrabia,możliwe też że bas ustawiony na full,loud tez włączony i wtedy to normalne że na basie głośniki nie wyrabiają.Jak włączona jest funkcja loud proponuję zmniejszyć poziom basu.
    A faktycznie może się zdarzyć,że przy nagrywaniu płyty bas był przesterowany.
  • Poziom 17  
    Witam.
    Radio nie ma mocy potrzebnej do wysterowania tych przetworników. Moc podana na panelu jest tylko reklamą. To radio ma tylko 22 waty w kanałe i to przy dużych zniekształceniach. Ta informacja jest podana w specyfikacji technicznej tyle że nikt tego nie czyta. A szkoda...
    Skoro montowała to firma car audio to powinni byli zalecic wzmacniacz i nalezało poinformować Klientkę Co i jak.
    Kupowanie głośników bez konsultacji z fachowcami zawsze prowadzi do dodatkowych wydatków
    Załóż wzmacniacz i problem zniknie albo zmniejsz poziom basów.
    Pozdrawiam