Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Ducato - uzupełnienie CA o sub-a , jego dobór .

kubus21 25 Lis 2010 22:45 902 2
  • #1 25 Lis 2010 22:45
    kubus21
    Poziom 17  

A więc na chwilę obecną w drzwiach zamontowany jest zestaw PB S6-C , oczywiście na sztywno na panelach ze sklejki , drzwi dobrze wygłuszone matami polimerowymi ze zewnątrz i wewnątrz .
    Jednostka sterująca to Alpine CDA-9812 , a leci to przez XM-a 5540 .
    Ogólnie to jestem pozytywnie zaskoczony uzyskanym efektem , ale jakby nie patrzeć zostają mi na wzmaku wolne dwa kanały które mógłbym wykorzystać w mostku do napędzenia jakiegoś subika , chociażby po to aby odciążyć troszkę drzwi z dolnego pasma i zejść nieco niżej niż te 60Hz dawane przez PB .
    Oczywiście w grę wchodzi tylko średnica 20 cm , bo ma się on znajdować w kabinie pod siedzeniami , tylko nie wiem jakie system będzie wskazany przy takiej konfiguracji , chodzi mi o to czy skrzynia ciśnieniowa , czy może lepiej BR , a może BP ?
    Z tego XMa zbyt dużo na mostku nie wyciągnę , myślę że jakieś 110w-120W RMS więc najlepiej sprawdziłaby się chyba skrzynia BP , z drugiej strony skrzynia będzie w kabinie więc dobrze by było dać skrzynie zamkniętą , co Wy o tym myślicie ?
    Jaki głośnik ewentualnie byście polecili ?
    Ze względu na dostępną moc wchodzą w grę chyba tylko dwa głośniczki :
    Alpine SWE-843E
    IT MDS-08
    Oba mają 125 RMS , więc jako tako XM-ek powinien je pociągnąć .
    Bardziej przekonany jestem do IT dzięki dużej ilości pozytywnych recenzji , natomiast plusem Alpina jest fakt że można go dostać ze skrzynią dedykowaną przez producenta , niestety jest to skrzynia BR i nie wiem czy sprawdzi się ona siedząc pod siedzeniami wewnątrz kabiny .
    Może jednak lepiej będzie zbudować skrzynie ciśnieniową dla IT , chociaż tu znowu pojawia się problem czy taka moc wystarczy żeby ta ciśnieniówka zagrała w miarę przyzwoicie ?
    :(
    Miał ktoś z Was może styczność z podobną konfiguracją ?
    Odsłuchiwał ktoś może obydwa głośniki , bo cenowo stoją na mniej więcej tym samym poziomie .
    :)

0 2
  • #2 26 Lis 2010 01:35
    sanders156
    Poziom 35  

IT 08 w BR oczywiscie a dlaczego masz dwa tematy na forum ktore omawiaja problematyke tego suba dosc dokladnie

0
  • #3 26 Lis 2010 11:48
    kubus21
    Poziom 17  

Czytałem dużo na jego temat , bardziej mnie męczy jednak temat które rozwiązanie będzie lepsze przy montażu tego sub-a w kabinie .
    Poza tym boję się że przez BR będę słyszał kilka dźwięków opóźnionych lekko w czasie , czyli będzie spóźniony , chociaż tego nie powinno być przy IT bo membrana bardzo lekko pracuje .
    :)
    A co sądzicie w ogóle o tym Alpine ?
    Odsłuchiwał go ktoś z Was ?
    ;)

0