Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miernik - Odbiornik 3,5" CY70356 Pytanie

koks5 25 Nov 2010 23:44 3885 8
    koks5
    Level 12  
    Witam.
    Mam takie pytanie a zarazem problem...
    Jestem posiadaczem miernika - w sumie to jest to 2 w 1 czyli dekoder FTA i 3,5" LCD - dobra sprawa bo nie trzeba TV wciągać na dach a można szybko znaleźć danego satelitę. Ale nie w tym rzecz...

W ustawieniach tego miernika - a zarazem w dodawaniu nowego programu neleży wpisać takie parametry jak:
    1. LNB Freq. Tu jest zakres od do, np. 11075 11075
    2. Trans Freq
    3. Symol Rate
    4. Polarity

i wtedy klikając na OK rozpoczyna się wyszukiwanie...

Teraz problem i ciekawostka jest taka że:
    1. Viva Polska jest na: Satelita: HotBird 6, pozycja: 13'E, częstotliwość: 11075.00, polaryzacja: V (pionowa)

Ale gdy jako parametr LNB Freq wprowadzę wartość 11075 to muszę wprowadzić wartość jeszcze Trans Freq - a nie wiem co to w ogóle jest.
    Wtedy na 11075 w ogóle mi nie znajduje VIVY POLSKA ale jak wprowadzę 10796 to Vive Znajduję.
    Na automatycznym skanie znalazło mi VIVA POLSKA ale parametry jakie miernik pokazuje to:

Viva Polska:

LNB Freq 10796 Mhz
    Trans Freq 12121 Mhz
    Symbol Rate 27490 KsPs

Video PID 0164
    Audi PID 0096
    PCR PID 0164
    Text PID 0000

Dlaczego pokazuje 10796 ? Skoro Viva działa na Transpoderze 11075.

Teraz kolejna sprawa - przed przypadek zmieniłem na: 11075 V i wyszukało mi kanały z transpondera 10796V czyli paczkę FTA:
    - Polonia 1, Edusat, Tele 5.

Jeśli chce wyszukać Eska TV to jak wpisze Częstotliwość Transpondera to bez wpisania wartości w Pole Trans Freq - nie wyszuka nic i pokaże ze złe dane.

Może ktoś wie o co chodzi z tym to będę wdzięczny za pomoc bo nie mogę tego rozgryźć :/

Dziękuje i Pozdrawiam

Miernik - Odbiornik 3,5" CY70356 Pytanie
    35mario1
    Level 26  
    LNB freq to częstotliwość "dolnego" oscylatora w konwerterze powinna wynosić 9750MHz, zmień tę wartość na prawidłową, a wówczas parametry transp. freq (częstotliwość transpondera) będą prawidłowo prezentowane. Czyli po wybraniu w transp. freq. 11075 miernik znajdzie VIVĘ.
    koks5
    Level 12  
    Gdy ustawie:

LNB Freq 09750 10600
    Trans Freq 11075
    Symbol Rate 27500
    Polarity V

To po zatwierdzeniu OK - pojawia się INVALID DATA

---------------------------

Teraz wykonałem inny test:
    1. Gdy zrobiłem AUTO SCAN i wpisałem wartości LNB Freq 09750 oraz 10600 no i Search to wyszukało z ASTRY paczkę TW TRWAM, TV POLONIA, HISTORIA ale...

2. TV TRWAM gdy zrobię info to pokazuje:
    LNB Freq 09750 10600
    Trans Freq 10861
    Symbol Rate 2200
    Polarity H

Wszystko się zgadza ale pokazuje złą wartość Trans Freq.
    No i jeszcze gdy zrobię dokładniejsze info to pokazuje złe wartości PID Video oraz Audio.

Czy może to mieć związek np. z inna metodologia przeliczeń? Miernik został zakupiony W Honk Kongu w Chinach - może stad ta niezgodność?
    ansat
    Level 24  
    Wpisz tylko 9750 to będą kanały z niskiego pasma np VIVA,po wpisaniu 1600 będą kanały z wysokiego pasma. Twój miernik sam tego nie zrobi.
    35mario1
    Level 26  
    ansat wrote:
    Wpisz tylko 9750 to będą kanały z niskiego pasma np VIVA,po wpisaniu 1600 będą kanały z wysokiego pasma. Twój miernik sam tego nie zrobi.

Ale częstotliwość oscylatora górnego pasma wynosi nie 1600 lecz 10600 MHz (czeski błąd). Pozdrawiam.
    koks5
    Level 12  
    35mario1 wrote:
    ansat wrote:

Ale częstotliwość oscylatora górnego pasma wynosi nie 1600 lecz 10600 MHz (czeski błąd). Pozdrawiam.

No tutaj się domyśliłem ze 10600 :)

Jednak z przeprowadzonych testów jak widać powyżej nadal jest coś nie tak - bo nawet jak wprowadzę dobre wartość oscylatora to TV TRWAM znajduje ale pokazuje inna częstotliwość transpondera niż jest w rzeczywistości...
    wj2
    Level 11  
    Oprogramowanie miernika jest podobne do tunera i patrząc na tą dyskusję, zastanawiam się dlaczego źle wskazuję, gdy wpisze się 2 oscylatory LNB, poza tym inne programy programuje gdy się ustawi włączone lub wyłączone 22 kHz. Może należy zrobić aktualizacje oprogramowania, doszukałem się, że support dla pasma C i Ku jest dostępny, tylko czy to złącze jest RS czy USB?? Może ktoś ma kabelek albo informacje o złączu i źródle softu??
    koks5
    Level 12  
    Jest złącze USB. Ale nie wiem nawet jak i gdzie szukać softu... Generalnie ja już się przyzwyczaiłem do parametrów i mam ustawione HB + Astra
    telesat1
    Moderator on vacation ...
    koks5 wrote:
    Jest złącze USB. Ale nie wiem nawet jak i gdzie szukać softu... Generalnie ja już się przyzwyczaiłem do parametrów i mam ustawione HB + Astra

Temat zamykam.