Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak udaru młotowiertarka Hilti TE76

26 Lis 2010 12:24 13559 10
 • Poziom 9  
  Witam. Mam problem ze znalezieniem przyczyny braku udaru (jest ledwo wyczuwalny) w Hilti TE 76. Maszyna w tym celu została rozebrana części umyte wymienione 2 te same o-ringi na tłoku i bijaku oraz zimering na iglicy. Zalana 100ml oleju Bosch. Nadal brak udaru,występuje on tylko przy pierwszym uruchomieniu młota około 2 sekundy po czym znika, obroty są normalne, a wiertło się kręci. Myślałem,że przyczyną jest olej Bosch ,więc kupiłem zalecany na forum do Hilti Turmopoloil 20 HD.Nadal bez poprawy. Proszę o pomoc.

  Po kropce dawaj pauzę (spację). [retrofood]
 • Poziom 10  
  Pytanie podstawowe czy smarujesz mocowanie wiertła smarem ? W młocie obrotowo-udarowym Bosch który kolega mi podrzucił do naprawy też nie było udaru. Smar załatwił sprawę. NIe wiedział że trzeba smarować
 • Poziom 9  
  Mocowanie jak i wiertło wyczyszczone i nasmarowane smarem do tego celu. Wiertło wchodzi lekko, przy dalszym nacisku i puszczeniu wiertło powraca(o długość udaru)
 • Poziom 9  
  Oringi są zakupione w Hilti.Część nr.69 czyli ta w której porusza się tłok jest wewnątrz jak lustro i nie posiada żadnych odskoków ani zgrubień.

  Dodano po 18 [minuty]:

  Jutro zmierzę średnicę tej części nr.69 zdaje się że to cylinder.Może ktoś wie jaki wymiar ma nowy.O ile się star stary(zwiększył średnicę wewnętrzną).
 • Poziom 9  
  Średnica wewnętrzna cylindra nr.69 to 32mm zewnętrzna 37mm. Długość 112mm. Element nr.77 poruszający się wewnątrz cylindra ma także średnicę 32mm.Porusza się wewnątrz ruchem posuwisto zwrotnym bez klinowania się.
 • Pomocny post
  Poziom 10  
  Posłuchaj kolego dobrej rady i jeśli jeszcze ci udar nie działa to wymień tłok bijący w cylindrze ponieważ pod wpływem uderzeń w bijak zmieniła mu się nieznacznie średnica-przesuwa się w cylindrze ale za ciasno i to jest przyczyną o ile pozostałe części są tak jak mówiłeś sprawne i obroty silnika nie za duże
 • Poziom 13  
  zalałeś za dużo oleju i podejrzewam że źle złożyłeś maszynę
 • Poziom 10  
  oleju może być nawet 2 razy więcej a maszyna udar bedzie miała, zostają za duże obroty silnika.Oczywiście pod warunkiem że nie popełniłeś błędu przy składaniu maszyny -bywa że tłok bijący będzie włożony odwrotnie -tzn.uszczelniacz będzie znajdował się u dołu i nici z udaru

  Dodano po 7 [minuty]:

  A jeśli nie wiesz ile oleju zalać to zrób tak-wykręć korek w korpusie zlej olej ile się da-wszystkiego nie uda ci się wylać,ustaw korbowód w ten sposób aby tłok sprężający był max.cofnięty czyli korbowód równolegle do osi maszyny i wlewaj olej dotąd aż pokryje płaszczyznę korbowodu ,to tyle żeby zamknąć temat ilości oleju w te 76

  Dodano po 14 [minuty]:

  Jeśli chodzi o wymianę cylindra czyli części 69 z rys.to wymienia się go w większości przypadków tylko wtedy gdy jest pęknięty,po włożeniu nowego cylindra nie odczuł byś istotnej poprawy siły udaru! chyba że masz za dużo pieniążków i chcesz eksperymentować.
 • Poziom 9  
  Dziękuję wszystkim za pomoc,a w szczególności grzegorzf43,który miał rację co do wymiany bijaka nr.77,maszyna teraz działa prawidłowo. Jeszcze raz dziękuję i zamykam temat.