Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Omega B Żarówka nie pali. Co należy jeszcze sprawdzić?

mamryjusz 26 Lis 2010 12:49 1080 1
  • #1 26 Lis 2010 12:49
    mamryjusz
    Poziom 8  

Witam.
    To mój pierwszy post, ponieważ na forum zawsze znajdowałem odpowiedzi. Przeszukałem całe forum i nie znalazłem podobnego problemu jedynie poszlaki więc opisze dokładnie mój problem tutaj.

Mam Opla Omegę B CD w wersji Kombi z 1996. Z przodu jeszcze w Niemczech zostały zamontowane światła soczewkowe z HID-ami po obu stronach. Spaliła mi się ostatnimi czasy żarówka w jednym z reflektorów tak więc na allegro zakupiłem żarówkę z przewodami na wymianę (dokładnie H1) a że chciałem z inną temperaturą, wymieniłem od razu oba. Wszystko wróciło do normy. Jednak jadąc kilka razy przez las stwierdziłem że światła są ustawione za nisko więc zacząłem je regulować. I TU zaczyna się problem. W pewnym momencie odpalając światła i sprawdzając ich wysokość pod ścianą aby wiedzieć o ile już się podniosły stojąc koło świateł było słychać jeden silniczek regulacji świateł i za chwilę drugi. Tylko że jak zadziałał drugi to żarówka w tym reflektorze zgasła. I nie odpala do dziś:( Co sprawdziłem:
    1. Czy Żarówka się nie spaliła? odp. Nie
    2. Czy bezpiecznik nr 32 jest cały? odp. Tak

Zatem proszę o podpowiedź co należy jeszcze sprawdzić aby dojść do źródła problemu? Czy czeka mnie od razu wizyta u elektryka samochodowego?

0 1
  • #2 26 Lis 2010 15:41
    predom
    Poziom 26  

Sprawdź czy jest napięcie na kostce żarówki.

0