Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ricoh 3224c -raport wysłania faksu

26 Lis 2010 14:42 1633 7
  • Poziom 10  
    Witam.
    mam kłopot z faksem ricoh 3224c.
    gdy wysyłam faks z klawiatury kopiarki lub gdy kozystam ze skrótu na wyswietlaczu odnosnie odbiorcy to maszyna zawsze drukuje mi raport -badź to z wynikiem OK, lub z BŁEDEM.
    natomiast gdy uzytkownik wybiera numer telefonu z dodatkowego aparatu podłączonego do tego urzadzenia to RAPORT sie nie drukuje. jedynie gdy wydrukujemy raport zbiorczy np. za dany dzień to dopiero mamy na papierze informacje czy transmisja się powiodła czy tez nie.
    Klient potrzebuje natomiast zeby raport drukował sie zarówno przy wysyłaniu z uzyciem dodatkowego telefonu jak i bezpośrednio z maszyny.
    Prosze o rade, może którys z kolegów wie czy to wogóle da się tak ustawić , a jesli da się to jak to właczyc.
    z góry dzieki za rady.
  • Specjalista - kserokopiarki
    NIestety jest to niemozliwe. W żadnym tego typu urzadzeniu ricoh nie ma mozliwości wydrukowania raportu z wysyłki faxu przy użyciu dodatkowego telefonu. Tyko tak jak zauważyłeś przy wysyłce bezpośrednio z maszyny
  • Poziom 20  
    Możesz używać dodatkowy telefon ale numer faksu musisz wybrać z klawiatury kopiarki. Wtedy będziesz miał potwierdzenia.
  • Poziom 26  
    moze po prostu raporty masz ustawione na transmisje z pamieci a na trasmisje natychmiatowa raporty masz wylaczone.

Aby wlaczyc raport na immediate ustawic nalezy bit 5 na ON

6800D3(H) - User parameter switch 03 (SWUSR_03: Automatic report
    printout)
    Bit 0: Transmission result report (memory transmissions) 0: Off, 1: On
    Bit 1: Not used
    Bit 2: Memory storage report 0: Off, 1: On
    Bit 3: Polling reserve report (polling reception) 0: Off, 1: On
    Bit 4: Polling result report (polling reception) 0: Off, 1: On
    Bit 5: Transmission result report (immediate transmissions) 0: Off, 1: On

pozdr
    huberto to oczywiście prawda ale tylko przy wysyłce z maszyny. Tak jak pisałem z dodatkowego telefonu nie da się!
  • Poziom 26  
    calkiem mozliwe ale nigdy nie probowalem . Nie widzialem tez informacji ,ze z telefonu to nie dziala :-) Jak sprobuje to bedzie wiedzial ....

pozdr
  • Poziom 10  
    Dokładnie tak jest, z maszyny są potwierdzenia , z telefonu dodatk. nie.

Mam do kolegów jeszcze jedno pytanie odnośnie tego faksu w ricoh 3224c.
    klient zgłasza mi że czasem jak wysyłaja do kogoś faksy to odbiorca dostaje faks ale pomniejszony , tak jakby w formacie A5, a czasem jest normalnie 100% na całej kartce A4.
    nie wiem od czego to zależy,
    może różnica jest gdy kładą oryginał do podajnika wzdłuż a czasem w poprzek, albo puszczają faksy z szyby a czasem z podajnika.
    myslałem tez ale nie wiem tego napewno ze moze dlatego że jest ustawione na wysyłanie z pamieci a może na wysyłanie natychmiastowe?
    od czego to zależy?
    bede wdzieczny za wskazówki no i oczywiście czy mozemy to tak ustawić żeby zawsze były dokumenty wysyłane bez pomniejszeń?
    generalnie z szyby można podać dowolnie z podajnika RADF tylko wzdłużnie i będzie ok.