Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Które CB radio wybrać Alan 102, 109 czy 199A

korpikiewicz 26 Lis 2010 18:42 16111 9
  • #1 26 Lis 2010 18:42
    korpikiewicz
    Poziom 9  

Witam, mam do wybrania dość nie drogie CB radio do domu do 200PLN, upatrzyłem sobie następujące Midland Alan 102, 109 albo 199A, czytałem w internecie opinie o nich i każde z nich cieszy się dobrą notą, dla tego pisze tutaj byście mi doradzili które z nich jest najlepsze radio ma współpracować z anteną typu Boomerang 130cm.

1 9
  • #2 26 Lis 2010 18:51
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany

do domu polecałbym coś w ssb,dopłać jeszcze 50-100 i masz używkę

0
  • #3 26 Lis 2010 19:13
    korpikiewicz
    Poziom 9  

Nie, nie kolego z tym za drogi gips. Kasy brak :-(

0
  • #4 26 Lis 2010 20:34
    maestro11
    Poziom 15  

Ja wybrałbym 102 ze względu na modulacje AM/FM (choć FM w Polsce się nie używa), 199 ma skrót mocy do 1W (w mobilku nie widzę zastosowania, co innego na stacjonarce), a 109 nie ma nic poza tym co mieć musi.

Post był raportowany jako regulamin pkt 8,1 . [SP5ANJ]

0
  • #5 26 Lis 2010 21:02
    jeryy3
    Poziom 17  

Proponuję Alana 109 przewagą tego radia nad pozostałymi jest to że posiada RF gaina,jest to regulacja czułości radia,poza tym jak pisał poprzednik nie ma FM które u nas są zbędnym dodatkiem.109 nie jest może mercedesem w śród cb ale na pewno z podanych przez Ciebie radyjek ma najmniejsze szumy własne,załączony na stałe filtr anl świetnie radzi sobie z zakłóceniami z silnika dmuchawy czy wycieraczek.Jedynym mankamentem jest mocno usztywniony przewód od mikrofonu,ale jednocześnie jest to zaleta w gorące dni przewód się nie załamuje zaraz za wtyczką.

1
  • #6 26 Lis 2010 22:03
    korpikiewicz
    Poziom 9  

Dzięki za rady ale mam jeszcze jedno pytanie dotyczące zasilacza czy zasilacz o takich parametrach by się nadał. IMPUT: 230VAC 0.6A 50-60Hz OUTPUT: 12VDC 2.3A

0
  • #7 26 Lis 2010 22:26
    puszak
    Poziom 28  

np. alan 102 ma: "Pobór prądu (bez modulacji): AM - 2,0 A; FM - 1,3 A" , czyli z modulacją pewnie troszkę więcej, proponował bym zakupić zasilacz który miał by pewny zapas mocy wyjściowej np 3-4A; 12-14.4V, od biedy to i ten który napisałeś się nada.

0
  • #8 26 Lis 2010 22:57
    korpikiewicz
    Poziom 9  

Rozumiem że radio się nie popsuje od niego, tak? ani samemu zasilaczowi też się nic nie stanie

-1
  • #9 27 Lis 2010 00:02
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

korpikiewicz napisał:
    Rozumiem że radio się nie popsuje od niego, tak? ani samemu zasilaczowi też się nic nie stanie

W Twoim profilu jest : Komputery - programowanie : i chyba jesteś w stanie rozeznać się - co i jak -.

Podpowiem, że zasilacz nie powinien się "popsuć" i radio również.

Pozdrawiam.

0
  • #10 27 Lis 2010 01:51
    korpikiewicz
    Poziom 9  

SP5ANJ napisał:
    Witam.
    korpikiewicz napisał:

W Twoim profilu jest : Komputery - programowanie : i chyba jesteś w stanie rozeznać się - co i jak -.

Podpowiem, że zasilacz nie powinien się "popsuć" i radio również.

Pozdrawiam.

Dzięki za odpowiedź a tak w profilu jest programowanie-komputery ale to konto brata (korzystamy na współe), brat jest szpec z tej dziedziny a ja jestem zwykły chlopaczek z osiedla. ;-)

To będziemy się musieli pożegnać "zwykły chłopaczku z osiedla" , ponieważ poważnie naruszasz regulamin pkt 5 , który wyraźnie mówi nam , że :
    5. Każdy użytkownik ma prawo do posiadania tylko jednego konta. Za skutki wynikłe z udostępniania swojego konta osobom trzecim odpowiada jego właściciel.
    Sprawa zostanie rozpatrzona ale spodziewaj się blokady brata konta i możesz Mu podziękować.
    [SP5ANJ]

-3