Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HUAWEI E156G - działał i jest coraz gorzej...

26 Lis 2010 20:43 4005 7
  • Poziom 36  
    Witam.

Modem jak w temacie powyżej. Działał kilka dni, potem zerwał połączenie, potem zaczęły się kłopoty z łączeniem aż w ogóle nie widzi sygnału. Miga zielony LED 2x co 3 sekundy i cisza. W menadżerze urządzeń jest widoczny, po włożeniu do do USB jest wykrywany jego "napęd CD" z softem i dodatkowa karta SD, a mimo to nie łapie sygnału.
    Soft był z PLAY-a, ale został wgrany nie brandowany, SIM-Lock był, ale już nie ma, wykrywa każdą kartę, a niebieski LED nie chce się zapalić (nie mówiąc o lazurowym!). No i netu ni ma :( .
    Czy to znaczy że modem padł i nadaje się do piachu? Najgorsze, że poprzedni miałem taki sam i działał (działa nadal) ponad pół roku bez kłopotu. Niestety musiałem go dać siostrze, bo ten co teraz mam nie działał z jej kartą (O2) a miał wówczas jeszcze SIM-Locka. Więc dałem jej mój, a ten.... niestety robi se jaja.

To już po modemie? :(
  • Poziom 16  
    Przyczyną pewnie jest twój komp.Odinstaluj wszystko co jest związane z tym modemem,lub innymi modemami usb.Sprawdz czy nie masz wirusów.Włóż ponownie modem do portu usb i nastąpi ponowna instalacja programu.Po zainstalowaniu musisz zrobić ręczną konfigurację programu Mobile Partner do danej sieci czy to do Play czy do o2.Bez tego nie zadziała będzie tylko migać dioda.
  • Poziom 36  
    Hmm... Kompa bym nie podejrzewał, bo jest czysty zawsze (taka mała fobia ;) ). Sprawdzałem też na dwóch innych kompach (mój ma Vistę, tamte dwa XP i Win7-eng) i na żadnym (już) nie chce zadziałać. A działał. Teraz co prawda piszę z laptopa z tym własnie modemem, bo sygnał złapał po kilkudziesięciu próbach logowania. Ale zauważyłem, że jak już się połączy, to wyłącza się HSDPA (z lazurowego na niebieski) gdy kilka sekund nic nie robię z netem (nie wysyłam, nie pobieram). Przy próbie wznowienia - np. wysłania tego maila - nie zawsze zaskakuje HSDPA i wszystko szlag trafia. Więc to raczej nie wina kompa i systemu (systemów).

PS: Soft był już kilka razy przeinstalowywany z czyszczeniem śmieci i rejestru włącznie. I bez zmian.
  • Poziom 16  
    Spróbuj wgrać nowy soft do tego modemu ze strony Huawei i powtórnie wykonać nową instalację/usunąć najpierw wszystkie stare programy i sterowniki od modemów usb/.
  • Poziom 36  
    Wgrany jest najnowszy, nie brandowany. I firmware, i deskware. SIMlock jest zdjęty. Zauważyłem, że jak podłączę modem przez przedłużacz USB i położę go bliżej okna, to chętniej się loguje (choć reguły nie ma). Ciekawe, że przedtem łapał nawet w suterenie, w żelbetonowym pomieszczeniu, 5m od okna, za szafami i innymi metalowymi przedmiotami. A teraz nawet na oknie jak ma humor to łapie sygnał.
  • Poziom 36  
    Więc po wielu bojach jest taki efekt:

- Wgrany jest najnowszy soft.

- W menadżerze urządzeń wyłączony jest wewnętrzny napęd CD ze sterownikami (oczywiście już po zainstalowaniu) bo doczytałem się, że z nim ludzie mieli też kłopoty.

- W ustawieniach "Mobile Partner" zamiast wyszukiwania automatycznego, na sztywno ustawiłem sieć PLAY:

- Konfiguracja łączenia jest taka jak powinna być dla sieci PLAY, czyli: APN = internet, numer dzwonienia = *99#, ustawienia ADVANCED jak na screenie nizej; czyli wszystko tak samo jak w PLAY-owym sofcie:

- Modem wykrywa mi tylko w jednym miejscu w domu, jakieś 1m od okna w kuchni :( . Żeby było weselej, jak jest w gnieździe USB ze strony okna to łapie (1x niebieski LED), jak z drugiej - to nie łapie sygnału (2x zielony LED).

- Po znalezieniu sieci wykrywa mi połączenia tylko jako WCDMA a nie HSDPA.
    HUAWEI E156G - działał i jest coraz gorzej... HUAWEI E156G - działał i jest coraz gorzej...

- Gdy przeglądarką odwołuję się do netu, to - po kilku, kilkunastu sekundach - pojawia się HSDPA (lazurowy LED) i net działa poprawnie. Niestety kilka sekund nie klikania w przeglądarce i już wyskakuje do WCDMA (niebieski LED). Ponowne odwołanie się do netu (link itp) i znów czekanie kilkanaście sekund aż zapali się HSDPA. Póki nie pojawi się HSDPA, net mi nie działa w WCDMA :( .
    Może tak ma być? Tylko dlaczego tak długo muszę czekać na odezwanie się HSDPA? Tak sam modem koleżanki - też z PLAY-a - reaguje natychmiast przejściem z WCDMA na HSDPA. A u mnie się zastanawia.... >:-\

Niestety to długie przechodzenie WCDMA/HSDPA owocuje tym, że zrywa mi połączenia np. z bankiem i zawiesza operacje, tudzież ponowne wejście jest zgłaszane musem zalogowania się. Ogólnie do bani taki internet. A właściwie nie net, ale coś ten modem.

Czyli co - modem do kosza? :(
  • Poziom 9  
    dostałem taki modem z multimedii "mobil net" czy jakoś tak :) modem korzysta z sieci PLAY i mam taki podobny problem. jak jestem w zasięgu nadajnika HSDPA to mi hula wszystko ok, ale ostatnio wybrałem się za miasto i modem nie chciał mi się połączyć z nadajnikiem gprs który miał dosłownie pod nosem ( http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/53.717319331562265,23.115105628967285/z/15 ) z 500-800m. może ktoś napisać jak rozwiązać ten problem ?
  • Poziom 36  
    Modem poszedł do reklamacji. Było z nim coraz gorzej; dodatkowo zaczął się grzać. ZAMYKAM.