Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia Sportage niskie obroty na zimnym silniku

26 Lis 2010 22:31 3074 2
  • Poziom 2  
    Witam Forumowiczów!
    Moje autko to Kia Sportage I 2.0 16V i moje pytanie jest takie czy zdarzył się komuś w Was taki przypadek jak mi a dokładniej jak odpalam silnik z rana to przekręci zazwyczaj z 3 razy i zapala, ale pracuje na niskich obrotach prawie 700 rpm a potem w miarę rozgrzania obroty rosną do 1 tyś, podczas jazdy jak się wciśnie sprzęgło to 1,1tyś na postoju 1 tyś. Pisałem na innym forum, ale tam nic się nie dowiedziałem na ten temat:cry: Czym może być to spowodowane? Prawidłowo z tego co wiem to powinien mieć na zimnym ten 1tyś a potem w miarę rozgrzania powinny mu obroty spadać do ok 750 rpm. Może to być wina krokowca? Kiedy go rozbierałem i czyściłem bęzynką i po podpięciu pod kostkę i przekręceniu kluczyka nie zauważyłem jakiejkolwiek jego pracy. Autko mam od niedawna i jestem troche zielony co do czujników w nim :Sad:
  • Poziom 12  
    Miałem podobne objawy u mnie pomogło czyszczenie korkowca i dolot powietrza a dokładniej przepustnicy przez lata nazbierało się tam sporo czegoś :) co zatykało wlot powietrza do silnika przy wolnych obrotach. Słyszałem też od mechanika że często podobne objawy dają wadliwe przewody zapłonowe.
  • Poziom 2  
    Odpowiedź na forum rajdy4x4.pl w dziale kia.