Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Espace 2.2 dci automat SU1 nie jedzie.

orient30 27 Lis 2010 04:09 3519 3
  • #1 27 Lis 2010 04:09
    orient30
    Poziom 12  

Witam grono.
    Posłużyłem się szukajką ale nie znalazłem niczego w podobie.
    Jak w temacie. Kilka tygodni temu przydarzyło się to pierwszy raz. Auto bez wcześniejszych objawów przestało jechać. Po odpaleniu nie reagowało na żaden bieg ale po kilku godzinach postoju ruszył i wszystko zdawało się wróciło do normy.Tydzień jazdy i to samo z tym że ostatecznie :sad:
    Na desce pokazuje zmianę biegów, słychać też zmianę pracy silnika, czujniki cofania i włącznik świateł cofania pracują poprawnie. CLIP wykazał błąd włącznika położenia pedała hamulca w układzie ABS. Układ skrzyni czysty poza błędnym wskazaniem stanu pedała hamulca. Pomimo zwolnionego pedała, wskazuje wciśnięty. Wymieniłem włącznik nad pedałem, czujnik ciśnieniowy na pompie hamulcowej - odczyt stanu pedała ham. w układzie abs pracuje ale w układzie skrzyni bez zmian - wciśnięty. Wyciągnąłem aku i wszystko pod nim, przejrzałem przewody, kostki wyczyściłem i spryskałem, na skrzyni to samo. Nic :sad:
    Olej w skrzyni nie był wymieniany :oops: jeszcze, klarowny w miarę, nie wydaje się śmierdzieć bardzo.
    Proszę o każdą fachową wskazówkę i pomoc.

0 3
  • #2 27 Lis 2010 10:09
    krzych1-b
    Poziom 21  

Nie wiem czy to ci coś pomoże , ale będąc w USA pracowałem w warsztacie auto ( nie bezpośrednio przy skrzyniach) i mój boss miał bardzo dużo klientów na wymianę oleju w skrzyni .Oni tam bardzo rygorystycznie przestrzegają czasu wymiany oleju.
    Druga sprawa w naprawie , to wymiana wodzików sterujących pedałem hamulca i gazu w skrzyni ( też często je wymieniał wraz z uszczelnieniem) .Nie wiem tyko jak to jest w twoim aucie ( tam niestety nie widziałem francuskich samochodów tylko Japan ,Korea)
    P.S. Organoleptycznie nie sprawdzisz czy olej jest dobry czy zły.Pozdro.

0
  • #3 11 Gru 2010 03:21
    orient30
    Poziom 12  

Nie znam się na automatach, próbuję pomóc koledze. Nie sądzę że to coś z cięgnami, słychać załączanie biegów, zmianę pracy silnika i skrzyni.Namierzyłem przyczynę złego wskazania czujnika hamulców, usterka naprawiona. Olej wymieniony - bez zmian.
    Czy przyczyną takiego stanu rzeczy może być uszkodzona pompa i czy "zobaczy" to sterownik? Wydaje mi się że usterka możebyć bagatelna skoro nie wychwytuje jej sterownik. Wcześniej nie było żadnych oznak, autko jeździło ładnie, biegi płynne.
    Może ktoś ma jakąś wskazówkę?

0
  • #4 16 Wrz 2011 22:19
    spej
    Poziom 2  

Witam jak zakończyła się przygoda z skrzynią,dzisiaj dokładnie to zrobiła moja i niewiem gdzie mam szukać bardzo prosze o odpowiedź.

1