Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Avanti wystrzeliło satelitę HYLAS 1, internet przez satelitę

lukasker 27 Lis 2010 10:36 3620 6
 • Avanti wystrzeliło satelitę HYLAS 1, internet przez satelitę Dostawca internetu firma Avanti Comunications, wystrzeliła wczoraj o 18:40 satelitę HYLAS 1 (Highly Adaptable Satellite), który udostępni dostęp do internetu satelitarnego mieszkańcom Europy. Satelita zostanie wyniesiony w przestrzeń kosmiczną rakietą Ariane 5 z kosmodromu w Gujanie Francuskiej. HYLAS rozpocznie pracę w przyszłym roku, po serii testów i będzie obsługiwał wszystkie europejskie kraje poza Skandynawią. Dzięki temu będzie możliwy satelitarny dostęp do internetu o prędkości 10Mbps z każdego miejsca w Europie. Wystarczy wyposażyć się mały talerz satelitarny i mały modem. Komunikacja w obydwu kierunkach odbywa się za pośrednictwem satelity, daję to więc możliwość korzystania z internetu tam gdzie nie dochodzą żadne kable. Najtańszy dostęp ma kosztować około 25 funtów miesięcznie. Koszt instalacji ma wynosić około 500 funtów, a sama łącze raczej nie będzie zachwycać dobrymi pingami. Przepustowości satelity została oszacowana na 350 000 klientów, z czego 1/3 jest już zarezerwowana. Na szczęscie firma planuje już wystrzelić następnego satelitę HYLAS 2 w przyszłym roku, który będzie mógł obsłużyć dodatkowe 700 000 internautów. Satelita ma też pomóc w realizacji obietnicy rządu brytyjskiego, który zobowiązał się by do 2015 roku w każdym domu w Wielkiej Brytanii można było podłączyć internet o szybkości co najmniej 2mbit.

  Źródło

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  lukasker
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Specjalizuje się w: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
  lukasker napisał 2900 postów o ocenie 130, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.
 • #2
  daavid117
  Poziom 42  
  Zaraz, zaraz. To w domu przecież trzeba zamontować również nadajnik, który wyśle sygnał do satelity tak? Do tego ma służyć zwykły mały talerz?
 • #3
  H3nry
  Poziom 30  
  Jest więcej tego na rynku , największym problemem jednak 3 cyfrowy ping ;/
  Link
 • #4
  daavid117
  Poziom 42  
  Mój znajomy się tym interesował, bo postawił dom w lesie na odludziu gdzie sięga tylko EDGE. Z tego co mówił to są dwie opcje:
  1. Montaż odbiornika i sporej wielkości nadajnika (koszt kilku tysięcy złotych) - ping trzycyfrowy, transmisja w obie strony przy użyciu satelity.
  2. Montaż odbiornika i modemu analogowego (taniej) - ping jeszcze wyższy gdyż transmisja z satelity, ale w drugą stronę już po analogowym łączu TP.

  Nie wiem kto i jak do końca to wdraża, ale tyle udało mu się ustalić.
 • #5
  fan11
  Poziom 10  
  Słabo się interesował :) ja już dwa lata temu instalowałem usługę Astra 2Connect. Łącze satelitarne w dwie strony, antena 90cm koszt sprzętu i aktywacji 1600zł (ale promocja była, normalnie około 2100 kosztował sprzęt) Obecnie StarDsl wprowadza nową usługę z dużymi prędkościami i całkiem rozsądną ceną.
 • #6
  daavid117
  Poziom 42  
  Prędkość prędkością, ale ping zabija takie pomysły. Poza tym w pierwszym przypadku podałem to co opisałeś więc skąd pomysł, że słabo się interesował?