Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Twingo 94r silnik c3g szumi ze skrzyni biegów ?

27 Lis 2010 16:58 3094 3
 • Poziom 9  
  Witam forumowiczów elektrody. Mam problem i proszę o radę dotyczacą samochodu Twingo 1994 rok.Podczas jazdy przy prędkosci powyżej 50 km/h dochodzi narastajacy szum od strony skrzyni biegów.Szum zwieksza sie gdy skręcę kierownicą w prawo.Przy skręcie w lewo szum się nie zwieksza.Sprawdzałem łożyska kół i one nie są zródłem szumu.Sprawdzałem olej w skrzyni biegów i nie było ubytków.Wymieniłem olej w skrzyni ale to nic nie dało.Zaznaczę , że szum znacznie zwiększa się przy nawet delikatnym skreceniu kierownicy w prawo.Proszę o rade co może być uszkodzone ( skrzynia , przegub ) jak to mogę zweryfikować ?

  Dodano po 59 [minuty]:

  [quote="jery12"]Witam forumowiczów elektrody. Mam problem i proszę o radę dotyczacą samochodu Twingo 1994 rok.Podczas jazdy przy prędkosci powyżej 50 km/h dochodzi narastajacy szum od strony skrzyni biegów.Szum zwieksza sie gdy skręcę kierownicą w prawo.Przy skręcie w lewo szum się nie zwieksza.Sprawdzałem łożyska kół i one nie są zródłem szumu.Sprawdzałem olej w skrzyni biegów i nie było ubytków.Wymieniłem olej w skrzyni ale to nic nie dało.Zaznaczę , że szum znacznie zwiększa się przy nawet delikatnym skreceniu kierownicy w prawo.Proszę o rade co może być uszkodzone ( skrzynia , przegub ) jak to mogę zweryfikować ? Biegi wchodzą bardzo łatwo i nie ma problemów ze zmiana.
 • Poziom 14  
  Witam. Z tego co opisałeś to wynika że kończy się łożysko w piaście koła przedniego a świadczy o tym że objawia się przy skręcie , wtedy łożyska są
  bardzo obciążane i słychać głośną pracę.
 • Poziom 24  
  Zgadzam sie z kolegom
 • Poziom 9  
  Witam
  Dziekuję za odpowiedz , ale łożyska kół sprawdzałem i one nie powoduja szumu