Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ps2 i niewyraźny obraz przez kartę TV.

sabaru83pl 27 Lis 2010 16:11 2051 9
  • #1 27 Lis 2010 16:11
    sabaru83pl
    Poziom 8  

Posiadam kartę telewizyjną taką jak na obrazku a1. Ps2 do karty podpinam przez ten zwykły kable dołączony do konsoli przez wejście video. Niestety obraz jest fatalnej jakości że przy dłuższym graniu wnet by oślepną. Wygląda to mniej więcej jak na skrenie a2.
    I teraz powiedzcie mi, że obraz tak wygląda to jest winna karty telewizyjnej, czy kiepskiego kabla. Jeżeli to drugie to jaki kabel bym musiał kupić żeby obraz był lepszy?.

a1
    a2

0 9
  • #2 27 Lis 2010 16:26
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Nie ma się co dziwić karta TV nie powala rozdzielczością więc obraz jest kiepskiej jakości dodatkowo zapewne używasz kabla chinch. Poczytaj o S-video jeśli twoja karta ma S-Video IN. Będzie trochę lepiej.

0
  • #3 27 Lis 2010 16:57
    sabaru83pl
    Poziom 8  

Mam to wejście. Mówisz że jest nadzieja na nieco lepszy obraz?. Przypuszczam że będę musiał dokupić jakiś kabelek i chyba wiem o jaki chodzi. Ale zanim polecę do sklepu to wolę się upewnić czy to chodzi o ten kabelek co na obrazku poniżej

Obrazki poprawiłem. Mam nadzieje że dobrze teraz jest.

0
  • #6 30 Lis 2010 21:03
    sabaru83pl
    Poziom 8  

Niestety takiego czegoś jak pokazał orzelpiotr nie ma w moim mieście i na allegro też nie, ani też choć trochę podobnego. Kupiłem puki co taką zwykłą przejściówkę z chincha na s-video ale obraz jest jeszcze gorszy niż normalnie. W zasadzie to go prawie nie ma w cale. Objawia się to tym że sunie sobie on z lewego brzegu na prawy a potem znika i na jakąś minute pojawia się czarny obraz i tak w kółko. Na koniec dodam że wejście s-video ma 4 piny.

Czy może są jakieś inne sposoby żeby ten obraz był lepszy, czy po prostu będę musiał kupić sobie lepszą kartę telewizyjną?

0
  • #7 30 Lis 2010 23:23
    Bartosz_MDF
    Poziom 13  

Z tego co piszesz wynika, że kupiłeś PRZEJŚCIÓWKĘ z RCA na S-VIDEO. Jeżeli już to musisz kupić kabel z PS2VIEDO na S-VIDEO choć jeżeli masz kartę "nie powalającą rozdzielczością to już nic nie zrobisz... Z (np.) 640x480 1920x1080 nie uzyskasz....

PS. Chodzi właśnie o to co pokazał Ci orzelpiotr.

EDIT:
    Jak nie ma, jak, kable są na Znanym-Serwisie-Aukcyjnym, linka wysłałem Ci na PW.

0
  • #8 01 Gru 2010 02:26
    sabaru83pl
    Poziom 8  

W zasadzie to widziałem te kable z s-video ale na żadnej aukcji nie jest opisane ile one mają pinów, a na necie jak widziałem są takie same ale z różną właśnie ilością pinów. Więc trochę boje się pchać w ciemno.

Jak by nie patrzeć troszkę się znam na elektroniczne(ale to naprawdę troszkę), i pomyślałem żeby można by było spróbować zrobić własną. Więc pogrzebałem w szukajce i na tej stronie znalazłem schemat ja zrobić przejściówkę z s-video na czincza. Potem rozebrałem kabelek na czynniki pierwsze i zlutowałem według schematu. Ku mojemu zdziwieniu "fotomontaż" działał. Obraz jest prawie normalny jednak jak się np. wyświetla tekst na ekranie to jest od niego w prawą stronę taka biała poświata. Po za tym jak się patrzy w stronę słońca w grze to jest strasznie jasno. Ogólnie tam gdzie jasne kolory są to są tak jakby rozmazane. Przejściówkę zrobiłem według schematu z tego tematu. No i po co się daje ten kondensator co jest zaznaczony na schemacie?

0
  • #9 01 Gru 2010 09:07
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Tylko po co ci przejściówka na chinch-a przecież to jest to samo co miałeś - miałeś kupić/zrobić s-video na ps2 - bez żadnych udziwnień i konwerterów.

0
  • #10 01 Gru 2010 10:18
    Bartosz_MDF
    Poziom 13  

Kondensator to jakiś filtr, możliwe, że masz za jasny obraz, właśnie przez to, że go nie dałeś (jeśli nie dałeś).

Poza tym, jak już wspomniano wyżej, miał to być kabel PS2 --> S Video, a nie RCA --> S Video, to dwa różne standardy o różnych jakościach obrazu. Robiąc przejściówkę z RCA na S Video masz dalej RCA.

BTW. Zawsze możesz zadać pytanie sprzedającemu, ile pinów ma kabel. ;)

0
  Szukaj w 5mln produktów