Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z nawigacją w nokii e65 - brak sygnału

27 Lis 2010 17:07 1582 3
  • Poziom 9  
    Witam,
    posiadam nokię e65 i odbiornik sirf star III model SJ-5286A III, niestety mam problem ze znalezieniem sygnału.
    GPS uruchamia się normalnie, łączy się przez bluetootha świeci się dioda połączenia i dioda od niby połączenia z satelitą, ale gdy odpalam np. nawigator nokii i biorę status satelity to jest albo sygnał gps niedostępny albo jest sygnał z jednego kanału. Specjalnie zainstalowałem także program do nawigacji, ale niestety problem jest ten sam. Na drugiej nokii e65 problem występuje taki sam.
    Co może być przyczyną? uszkodzony gps czy może coś źle konfiguruję?.
    Z góry dziękuje za odp.
  • Poziom 38  
    Obstawial bym tu dwie rzeczy:
    1. odpowiednia konfigurache portu BT w obu urzadzeniach (public acces)
    2. Musza byc ustawione takie same numery portu i predkosci GPS na obu urzadzeniach
  • Poziom 9  
    Dzisiaj udało mi się złapać sygnał z 3 satelit , ale niestety chyba był za słaby ponieważ program do nawigacji nadal nie działał. GPs niby znajduje trochę tych satelit, ale i tak łapie chyba za słaby sygnał. Dłuższe uruchomienie także nic nie daje.
    Cytat:
    2. Musza byc ustawione takie same numery portu i predkosci GPS na obu urzadzeniach

Czytałem coś na ten temat w internecie, ale nadal nie wiem jak to ustawić w nokii i gps?. W oprogramowaniu do nawigacji co mam wgrany obecnie, żadnych takich ustawień nie ma. Dziwi mnie trochę fakt, że i w oprogramowaniu nokii typu nawigator ten gps także nie działa.
  • Poziom 38  
    Uwazam ze moga sie przydac instrukcje obslugi tak oprogramowania, jak i sprzetu - czy to w formie papierowej, czy via Google.

Na 100% masz w manualu podane na jakim porcie i z jaka predkoscia nadaje modul. Natomiast kazdy program nawigacyjny ma mozliwosc ustawienia tych parametrow recznie, lub 'auto".