Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ pneumatyczny, polecenie, schemat

27 Lis 2010 17:19 1862 5
  • Poziom 14  
    Witam mam nadzieję, że mi pomożecie.
    Otóż muszę zrobić układ pneumatyczny (jak go zrobię nie muszę pisać sprawdzianu). Chodzi o jakiś niezbyt skomplikowany (2 przyciski, 1 lub 2 siłowniki). Potrzebuję też polecenia do tego schematu. Muszę przynieść to do 30 listopada (wtorek). Na komputerach robiliśmy układy jakimś starym programem ale łatwym w obsłudze (PN 2000) a nigdzie nie mogę go znaleźć, są jakieś inne, ale nie mogę się w nich połapać a z pneumatyki mieliśmy tylko 1 lekcję ;/

Może jakiś zamek w samochodze na przycisk. Wciskam go raz i siłownik się wysuwa, przyciskam po raz drugi a siłownik się wsuwa. Albo zrobić to na 4 drzwi. 1 przycisk steruje czterema zamkami, tylko jakie do tego polecenie, bardzo proszę o pomoc, bo nawet nie mam na czym sprawdzić ten układ.

Dodam, że nikt z klasy nie wiem jak to zrobić.
  • Admin DIY, Automatyka
    Kolego sympatyczny,

tego typu zagwostki mają tylko wtedy sens kiedy się je rozwiązuje samemu. Wtedy i Ty masz z tego korzyść (umiesz więcej) i nauczyciel (ma satysfakcję, że umiesz więcej). Pójście na łatwiznę w żaden sposób nie rozwiązuje problemu, bo może tym sposobem ten sprawdzian ominiesz, ale na następnym już się wyłożysz bo nie nie będziesz umiał tego co było potrzebne kilka miesięcy wcześniej. A to, że nikt z klasy nie umie tego zrobić to powinno być dla Ciebie dodatkową motywacją.

Moja rada jest tak - jak w przyszłość skończyć studia i być wartościowym inżynierem to rusz 4 litery i weź się za robotę. Wiedza sama do głowy nie wchodzi.... W książkach i internecie jest mnóstwo informacji na temat prostej pneumatyki - tak naprawdę wystarczą chęci.
  • Poziom 14  
    jestem na profilu technik elektronik a na praktykach mamy pneumatyke, nie wiem czy to jest w ogóle związane z zawodem, ale nasz facet jest że tak powiem "posrany" przychodzi na lekcje (trwa 5 godzin), powie: przeczytajcie sobie to i:
    - albo rozmawia przez tellefon pare godzin
    - wychodzi z klasy an pare godzin
    - przychodzi ktos do niego i siedzi na zapleczu pare godzin

Więc jak mamy się czegoś nauczyć.

We wtorek mamy ostatnią lekcję z tego działu.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Witam ,napisz via gg to coś poradzimy
  • Admin DIY, Automatyka
    darkqq napisał:
    nasz facet jest że tak powiem "posrany" przychodzi na lekcje (trwa 5 godzin), powie: przeczytajcie sobie to i:
    - albo rozmawia przez tellefon pare godzin
    - wychodzi z klasy an pare godzin

Tak drogi kolego niestety wygląda edukacja. A na studiach jest jeszcze gorzej - czasem wykładowca ze wszystkich wiadomości przekaże Ci tylko datę egzaminu :)
    Ale co tam... jak widzisz ludzie kończą studia i jest ok.
  • Poziom 14  
    mati0032, dzięki za pomoc