Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ pneumatyczny, polecenie, schemat

27 Lis 2010 17:19 1862 5
 • Poziom 14  
  Witam mam nadzieję, że mi pomożecie.
  Otóż muszę zrobić układ pneumatyczny (jak go zrobię nie muszę pisać sprawdzianu). Chodzi o jakiś niezbyt skomplikowany (2 przyciski, 1 lub 2 siłowniki). Potrzebuję też polecenia do tego schematu. Muszę przynieść to do 30 listopada (wtorek). Na komputerach robiliśmy układy jakimś starym programem ale łatwym w obsłudze (PN 2000) a nigdzie nie mogę go znaleźć, są jakieś inne, ale nie mogę się w nich połapać a z pneumatyki mieliśmy tylko 1 lekcję ;/

  Może jakiś zamek w samochodze na przycisk. Wciskam go raz i siłownik się wysuwa, przyciskam po raz drugi a siłownik się wsuwa. Albo zrobić to na 4 drzwi. 1 przycisk steruje czterema zamkami, tylko jakie do tego polecenie, bardzo proszę o pomoc, bo nawet nie mam na czym sprawdzić ten układ.

  Dodam, że nikt z klasy nie wiem jak to zrobić.
 • Admin DIY, Automatyka
  Kolego sympatyczny,

  tego typu zagwostki mają tylko wtedy sens kiedy się je rozwiązuje samemu. Wtedy i Ty masz z tego korzyść (umiesz więcej) i nauczyciel (ma satysfakcję, że umiesz więcej). Pójście na łatwiznę w żaden sposób nie rozwiązuje problemu, bo może tym sposobem ten sprawdzian ominiesz, ale na następnym już się wyłożysz bo nie nie będziesz umiał tego co było potrzebne kilka miesięcy wcześniej. A to, że nikt z klasy nie umie tego zrobić to powinno być dla Ciebie dodatkową motywacją.

  Moja rada jest tak - jak w przyszłość skończyć studia i być wartościowym inżynierem to rusz 4 litery i weź się za robotę. Wiedza sama do głowy nie wchodzi.... W książkach i internecie jest mnóstwo informacji na temat prostej pneumatyki - tak naprawdę wystarczą chęci.
 • Poziom 14  
  jestem na profilu technik elektronik a na praktykach mamy pneumatyke, nie wiem czy to jest w ogóle związane z zawodem, ale nasz facet jest że tak powiem "posrany" przychodzi na lekcje (trwa 5 godzin), powie: przeczytajcie sobie to i:
  - albo rozmawia przez tellefon pare godzin
  - wychodzi z klasy an pare godzin
  - przychodzi ktos do niego i siedzi na zapleczu pare godzin

  Więc jak mamy się czegoś nauczyć.

  We wtorek mamy ostatnią lekcję z tego działu.
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Witam ,napisz via gg to coś poradzimy
 • Admin DIY, Automatyka
  darkqq napisał:
  nasz facet jest że tak powiem "posrany" przychodzi na lekcje (trwa 5 godzin), powie: przeczytajcie sobie to i:
  - albo rozmawia przez tellefon pare godzin
  - wychodzi z klasy an pare godzin


  Tak drogi kolego niestety wygląda edukacja. A na studiach jest jeszcze gorzej - czasem wykładowca ze wszystkich wiadomości przekaże Ci tylko datę egzaminu :)
  Ale co tam... jak widzisz ludzie kończą studia i jest ok.
 • Poziom 14  
  mati0032, dzięki za pomoc