Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Porównanie wzmacniaczy

04 Feb 2003 17:35 3229 13
    User removed account
    User removed account  
    Ptolek
    Level 36  
    Chodzi ci o moc czy o jakość dźwięku ? No bo mocą będzie dorównywał, jeżeli zrobisz dobry zasilacz, ale lepszej jakości raczej się nie spodziewaj.
    Arek_1979
    Level 12  
    Onkyo będzie miał lepszą jakość dżwięku
    kozik
    Level 16  
    Onkyo Będzie miał lepszą jakość dżwięku ale możliwe że będzie słabszy.

:arrow: Zapomniałem ci powiedzieć ,uwarzaj na produkty norda, tem wzmacniacz wymaga zasilacza symetrycznego.

:arrow: Onkyo będzie słabszy.

:arrow: kozik
    Uprasza się o korzystanie z przycisku zmień i nie pisanie swoich postów jeden pod drugim.
    krisxxl
    Level 28  
    Witam

wszystko zależy od użytych elementów i jakości wykonania. Napewno będzie Ci trudno osiągnąć jakość uzyskiwaną w fabryce. Trzeba naprawdę solidnie się przyłożyć do montażu oraz uruchomienia. Pamiętaj o poprawnym prowadzeniu masy oraz o solidnym wykonaniu zasilacza symetrycznego. Pomijając już aspekt wzmacniacza to ważną rolę odgrywa tzw. efektywność głośników. I na koniec dobra rada: jak jeszcze nie robiłeś wzmacniacza w domu to najpierw przejrzyj fachową literaturę. Unikniesz przykrych niespodzianek.

pozdrawiam

Kris
    Vault Dweller
    Level 29  
    Ja z doświadczenia wiem, że dość trudno jest takiego wzmaka zrobić- nieźle się natrudziłem z tym co teraz robiłem (różne przydźwięki), a tak poza tym kłopoty z modułami- jest to bowiem radiowęzłowy amplimikser ze wzmacniaczem słuchawkowym, układem opóźniania włączania głośników i przedwzmacniaczem mikrofonowym- złożenie wszystkiego do kupy i wytropienie usterek to była chyba miesięczna zmora elektronika;-) a do tego odpowiedni układ zasilania (wszystkie moduły + żarzenie ECL86 we wzmacniaczu słuchawkowym- projekt z EP). Ale wszystkim, co dość dobrze znają się na elektronice, polecam robienie własnych wzmacniaczy- naprawdę warto (choćby z psychologicznego punktu widzenia, czyli przywiązanie emocjonalne). Ale jeśli chodzi o wzmacniacz z kitu to jak ścieżki są właściwie zaprojektowane to nioe ma co się bać o pętlę masową (no może poza modułem PA może być, ale to wtedy się robi uziemienie gwiaździste- wszystkie moduły do jednego punktu i wszystko gra)
    skrzat_bu
    Level 13  
    |Jeśli masz do wyboru kupno kitu i orginalnego wzmaka ONKYO to ja bym się nie zastanawiał tylko brał ONKYO.
    Jesli jesteś początkującym elektronikiem to nie obędzie się bez uszkodenia czegoś. No i do ceny kitu musisz jeszcze doliczyć zasilacz który bedziesz musiał sam zrobić.
    Tak więc polecam jeszcze raz ONKYO!!

>>POZDROIENIA
    zoltar
    Level 24  
    Ja również radzę kupić wzmacniacz ONKYO tymbardziej, że to pożądna firma.

PS
    Zawsze możesz kit wstawić do środka tylko po co, wkładać do przyzwoitego sprzętu "chinszczyznę".
    CKsrv
    Level 32  
    Albo moze poszukaj - jesli chcesz podlubac - na szrotach, w komisach jakiegos padnietego np. polskiego wzmacniacza, napraw go a potem mozesz go ulepszac i ulepszac i kombinowac....

Powiem Ci ze KITy to czesto kity ...
    skrzat_bu
    Level 13  
    I to jest na pewno lepszy pomysł od zakupu kitu!!!
    CKsrv
    Level 32  
    Co do kitów to dodam tylko ze mialem na studiach kolege który pracuje w jednej z kirm "kiciarskich" i on je współtworzy i jak sam mówi
    -"nie zawsze sprawdzamy czy to w ogóle dziala to i tak jest lipa wielka".
    Niech jegoslowa beda dla Ciebie przestroga.
    zort
    Level 15  
    CKsrv wrote:
    -"nie zawsze sprawdzamy czy to w ogóle dziala to i tak jest lipa wielka".

Haha.. spoko... nie wiem jak wy ale jak ja juz kupuje kit to AVT, nie wiem czy zgadzacie sie z moja opinią, ale te kity sa dobre... Nie zawiodłem sie na nich nigdy... No i Velleman, ale to już inna bajka i inny portfel
    TatOR
    Level 2  
    Hi
    A ja powiem tak: Bzdury gadacie, bo w niczym nie ma reguły, a zwłaszcza w audio. Nie jest tak że jak masz Marantza to złapałeś boga za nogi. Nie że np wszystkie głośniki papierowe są do niczego a np wstęgowe-wysokotonowe to szczyt marzen. To samo się tyczy kitów.
    Niektóre konstrukcje potrafią naprawde zadziwić. Oczywiście jak wspomniano wyżej wszystko zależy od mnustwa rzeczy, typu podzespoły, wykonanie, zasilanie itd. Onkyo A-9211 na dzien dobry nie jest wzmacniaczem, ze sie wyraze, endowym. I z takim kilka kitów potrafi spokojnie 'wygrać'. Co innego po tuningu. Hmm po nim ogra on nie tylko kity ale wiekszosc sprzetu i to prawdziwie hi-endowego.
    Pozdrawiam
    zdzich42
    Level 41  
    :arrow: TatOR
    a Ty to archeolog jesteś? popatrz na daty przez tyle lat napewno nikt nie czekał na Twoją odpowiedź...