Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Toledo 1.9 tdi 1z - nie zawsze odpala

27 Lis 2010 18:23 8398 12
  • Poziom 13  
    Witam.
    Mam problem z odpalenie auta tzn. przekręcam kluczyk i mruga kontrolka świec żarowych i jak przekręcam kluczyk to gaśnie wszystko . Na następny dzień odpalam i normalnie odpala. Nie wiem co mu jest. Sprawdzałem vagiem i nie ma żadnych błędów. Efekt jest taki jak by był padnięty akumulator ale wziąłem z drugiego sprawnego auta i to samo. Wyczyściłem wszystkie kable masy i założyłem dwa dodatkowe, wyczyściłem kabel plusowy do rozrusznika. Przejrzałem ogólnie kable w silniku i nie zauważyłem nic niepokojącego. Po wyczyszczeniu i podłączeniu akumulatora znowu przestał odpalać, próbowałem kilkanaście razy przekręcać stacyjkę i w końcu odpalił. Po powrocie do garażu już cały czas odpalał, tylko nie wiem czy wcześnie jak dziwnie lampki mrugały przed odpalenie bo wydaj mi się że tak nie mrugały ( może to jest jakiś sygnał błędy ) . filmik poniżej

http://rybaxz.w.interii.pl/toledo/MOV00436.avi

czy jednak czeka mnie wizyta u elektryka
  • Relpol przekaźniki
  • Admin grupy Samochody
    Masz alarm?Diagnoze zrób jak miga kontrolka świec.Prawdy sie dowiesz.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    Nie mam alarmu. Kontrolka świec włącza się na 1 sekundę i gaśnie i tak cały czas potem chcę odpalać i przygasają wszystkie kontrolki ( jak mi tak zrobi następnym razem to nagram to ).
  • Admin grupy Samochody
    Co cały czas ?Kontrolka świec zapala się i gaśnie?Kostka stacyjki zdechła lub przekażnik 109 rozbierz i popraw luty.
  • Poziom 13  
    Cały czas to chodzi mi o to ,że ta kontrolka tak mruga .
    Można się dowiedzieć coś więcej o tym przekaźniku 109 ??

Dodano po 4 [minuty]:

Seat Toledo 1.9 tdi 1z - nie zawsze odpala
    to jest ten przekaźnik 109 ??
    gdzie go mogę znaleźć
  • Poziom 13  
    Takie zdjęcie znalazłem ( tak wygląda zepsuty przekaźnik 109 ).
    Zrobiłem mały test ( póki odpala auto ) wyciągnąłem ten przekaźnik i włączyłem stacyjkę, kontrolka od świec świeci . Przekręcam zapłon, rozrusznik kręci ale samochód nie odpala bo nie ma przekaźnika 109. to rozumie .

Ja mam zaś inaczej to co pisałem na samym początku o tym mruganiu kontrolki świec i po włączeniu zapłonu przygasają wszystkie kontrolni i rozrusznik wcale nie kręci ( rozrusznik robiłem 3 miesiące temu bo szczotki się skończyły ).

Przyczyna będzie chyba inna niż ten przekaźnik .

Dodano po 6 [minuty]:

Dla sprawdzenia mogę przełożyć przekaźnik 109 z golfa 3 tdi bo to takie same są ale to już nie dzisiaj .
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    Jak rozrusznik nie kręci to;
    1-padł
    2-kostka stacyjki do sprawdzenia.
  • Poziom 13  
    Całkiem możliwe, że rozrusznik bo od jakiegoś czasu odpalał mi z małą przerwą tzn. po przekręceniu zapłonu robił jeden obrót chwilka przerwy i kręcił już dale. W poniedziałek rozbiorę go i sprawdzę.
  • Poziom 11  
    Gdzie niby w tym filmiku miga kontrolka swiec? To miga kontrolka oleju znawcy.
  • Poziom 13  
    To jest filmik jak mi auto odpala. Jak znowu przestanie to nagram i pokarze. Dzisiaj próbowałem i bez żadnego problemu odpaliło a było -9 C. Świece też zagrzał bo oświetlenie wnętrza przygasło ja przekręciłem stacyjkę.
  • Poziom 13  
    Sprawa wygląda tak:

1. rozrusznik poszedł do naprawy
    2. akumulator miał chyba pękniętą cele, ponieważ napięcie skakało od 12v-17v

Koszty:
    1. Rozrusznik :
    automat rozrusznika - 90 zł
    panewka - 15 zł
    tuleja - 5 zł
    robocizna 80 zł
    czas około 1,5h

2. Akumulator - 259zł

razem 449zł

Auto na razie odpala zobaczymy jutro.

dzięki za pomoc