Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AEG Lavamat 70330 - jak wymienić łożyska

Iwona654 27 Nov 2010 19:36 4755 6
 • #1
  Iwona654
  Level 9  
  Chciałbym wymienić łożyska w pralce i nie mogę zdemontować koła pasowego. Wydaje mi się, że jest mocowane za pomocą wkrętu (patrz zdjęcie) ale nie mogę go odkręcić. Imbus niszczy się w gnieździe a śruba ani drgnie! Może jest jakieś zabezpieczenie śruby?

  AEG Lavamat 70330 - jak wymienić łożyska

  Z jakim (lewym czy prawym) gwintem jest ta śruba. Jakie powinny być dalsze czynności, żeby wymienić łożyska?
 • #2
  artfik
  Level 25  
  Witam ,jest przy tej wymianie trochę roboty nie wiem czy sobie poradzisz. Trzeba z góry poodkręcać wszystko co przeszkadza wyciągnięciu zbiornika na zewnątrz pralki .Z dołu węże od pompy przewody od silnika grzałki.czujkę termostatu.i dopiero można wyciągnąć zbiornik na zewnątrz.Śruby jak nie masz pożądnego imbusa to nie odkręcisz.Można przecinakiem pukać po krawędzi śruby i wtedy puści .jak się zniszczy o wkręcić zwykłą 8 Śruba ma normalny gwint czyli odkręca się w lewo.Lepiej nie umię wytłumaczyć .

  Dodano po 1 [minuty]:

  PO wyciągnięciu zbiornika na zewnątrz trzeba go rozpołowić i wtedy dopiero jest dojścię do łożysk i simeringu
 • #3
  Iwona654
  Level 9  
  Zbiornik już wyjąłem, rozpołowiłem, mam jedynie problem z odkręceniem tej śruby. Ponieważ zniszczyły mi się dwa imbusy zacząłem podejrzewać, że może jest jeszcze jakieś zabezpieczenie przed odkręceniem śruby mocującej koło pasowe. Co dalej jak odkręcę tą śrubę? Druga połówka obudowy zejdzie bez problemów?
 • #4
  vector40
  Level 14  
  Witaj miałem taki przypadek gdzie na gwincie takiej śruby był coś w rodzaju silikonu taki czerwony ,uderz w śrubę raz a dosyć mocno poprzez inny metal i uważaj aby nie zaklepać wgłębienia do klucza polecam sworzeń ok 20mm albo krótkotrwale podgrzej palnikiem takim zakręcanym na butlę gazową tylko nie wolno podgrzewać długo!! też tak robiłem i poskutkowało...
  .pozdrowienia
 • #5
  elektryku5
  Level 39  
  Ja miałem podobny problem gdy musiałem wymienić koło pasowe (tylko że śruba była zwykła na klucz 17'), wziąłem porządny klucz, nałożyłem na niego metrową rurę i odkręciłem, na śrubie nie było żadnego kleju ale była strasznie mocno dokręcona.

  Co do klucza to musi być naprawdę porządny, imbusy z marketu odpadają. (są miękkie jak masło!)
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  Iwona654
  Level 9  
  Rzeczywiście, profesjonalny imbus (nasadka do klucza udarowego) + 75. cm rura uczyniła "cud" i śruba, która pokonała dwa marketowe imbusy i marketową nasadkę dała się odkręcić bez większych problemów. Chwila zastanowienia i zdjąłem koło pasowe. Zobaczyłem to:

  AEG Lavamat 70330 - jak wymienić łożyska

  Brunatny naciek to zapewne pozostałość po wodzie, pewnie simering nie wytrzymał. Stanąłem jednak przed kolejnym problemem - jak "wyjąć" wał z łożyskami z obsady?