Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt kolumn podłogowych jakie głośniki dobrać?

27 Lis 2010 20:17 1012 5
  • Poziom 8  
    Witam. Mam do Was prośbę potrzebuje waszej fachowej rady potrzebuję dobrać głośniki do kolumn podłogowych do pokoju o metrażu 14m2. Do wczoraj miałem 2 głośniki do swojego projektu mianowicie głośnik wysokotonowy GDWT 10/80 8Ohm i i GDN 16/50/1 który miał służyć jako ton średni. W tych głośnikach trzeba było wymienić zawieszenie. Kolega powiedział że to zrobi. No i zrobił tylko nagle głośnik zaczął "pierdzieć". No i znalazłem się w sytuacji w której muszę dokupić 4 głośniki. No i tutaj będę potrzebował waszej pomocy. Potrzebuję średnich i niskich tonów z oferty Tonsila preferował bym coś nie przekraczającego 25cm gdyż kolumna ma być wąska. Co byście polecili? Dobrze by było aby do kolumn tych nie było problemu dobrać zwrotnic. czekam na wasze propozycje. pozdrawiam i z góry dziękuje.
  • Poziom 8  
    A co powiedzieli byście na zestawienie:
    wysoki ton GDWT 10/80 8Ohm
    sredni ton GDM 18/80/1 8Ohm ewentualnie GDM 16/80
    niski ton GDN 20/80 ewentualnie GDN 25/80

Do takiego zestawu ciężko było by dobrać jakieś zwrotnice?
    No niestety z zestawów które mi podesłałeś ciężko będzie mi coś wybrać. Ale dziękuje za fatygę.
  • Poziom 8  
    Tematy pokrewne muszę się zgodzić lecz zestawy (przynajmniej jeżeli chodzi o głośniki zupełnie różne) a chodzi mi tutaj o wasze opinie może coś zmienić? Czy te głośniki nadają się do kolumn podłogowych? czy będą z sobą współgrać? Czekam na wasze opinie.
  • Poziom 38  
    Odradzam g. wysokotonowe tubowe, nie brzmią przyjemnie.
    18 cm GDM przy 20 cm głośniku niskotowym jest bez sensu, mniejszy głośnik zwykle lepiej poradzi sobie ze średnimi tonami.
    Do 14 m2 nie ma sensu pchać się w 3 drogi, z rachunku ekonomicznego wynik, że 2 głośniki w tym budżecie byłyby lepsze jakościowo.
    Gotowych zwrotnic do tego zestawienia brak.

Poza tym wszytko ok;)