Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DIORA WS 442 - czy to dobry sprzet?

03 Paź 2004 13:20 28251 8
  • Poziom 2  
    Siemanko!
    Chcialem sie dowiedziec jakie parametry ma ten o to sprzecik (DIORA WS 442) chodzi mi dokladnie o moc.
    jakie kolumny bylyby najlepsze do tego wzmacniacza?
    (na chwile obecna mam podlaczone 2 kolumienki o mozy muzycznej jedna 120W, 8 Ohm, efektywnosc 90dB,
    Pasmo przenoszenia 40-20000Hz) gra nie najgorzej ale przyw iekszej glosnosci widac ze glosniki niewytrzymuja :D.
    Wzmacniacz kupilem za 120 zł - mysle ze ten sprzet chyba jest wart tych pieniedzy.

Jakie sa wasze opinie na temat tego oto wzmacniacza?
    Z gory dzieki i pozdrawiam.
  • Poziom 37  
    Nie jest to wzmacniacz klasy "odjazdowej". Sali nie nagłośnisz, ale na warunki domowe lepsze to niż jakieś wzmaki z mini lub midi-wieży. Kolumny jak najbardziej w porządku. Wytrzymają. Kiedyś były o sztandarowe produkty DIORY - jedne z najlepszych polskich na naszym rynku. Każdy z nich miał metryczkę z rzeczywistymi parametrami. 120PLN? Zależy czy nie był już przez niedajboże-fachowca naprawiany. Za taką cenę nic lepszego nie dostaniesz. Mówisz, że te głośniczki Ci już nie wytrzymują - a membranki masz dobre? nie popękana pianka?
  • Poziom 2  
    A wiec tak te kolumienki co mam teraz maja glosniki o srednicy 25cm - sa to zwykle glosniki kupione za 40zł sztuka ,a te parametry co tam wypisalem to byly wypisane na kolumnie (naklejka) wiec wydaje mi sie ze one w rzecywistosci nie maja takich parametrow .... koles polecal mi kupic glosniki TONSILOWSKIE ale jest spora roznica cenowa i niestety nie bylo mnie stac na te glosniki.. jezeli chodzi o stan tych glosnikow to sa wporzadku ,pianka ok, membrama rowniez jest ok .Wzmacniacz jest prawie wogole nieuzywany .... sprzecik stal zakurzony i prawie wogole nieuzywany... dlatego go kupilem :)
  • Poziom 37  
    Barteklodz napisał:
    ... te kolumienki co mam teraz maja glosniki o srednicy 25cm - sa to zwykle glosniki kupione za 40zł sztuka ,a te parametry co tam wypisalem to byly wypisane na kolumnie (naklejka) wiec wydaje mi się ze one w rzecywistosci nie maja takich parametrow ....

Co do zakupu to wydaje mi się, że dobrze zrobiłeś. Co do głośniczków - jak Cię zrozumiałem masz tylko 1 głośniczek w kolumnie za 40 PLN? Zapomnij o paśmie 40 - 20000Hz. Jeśli charczy przy 25W to albo nie ma 120W. Pasuje sie zaopatrzyć w kolumienki z prawdziwego zdarzenia. Inna sprawa, że jak podkręcisz basy na full, to źle skonstruowana kolumna będzie dudniła, nie będzie czystego basu. Ale nie powinna charczeć.
  • Poziom 2  
    A ja myśle że jakby chciał to by sale nagłośnił. Mam ten wzmacniacz i 4 kolumny z unitry po 80 w każda i nagłaśniam cały blok. Straż miejska interweniowała 3 razy...
  • Poziom 10  
    Mam taki wzmacniacz rozwala kolumny o mocy 60w ale to nie wszystko. Wzmacniacze Unitra mają to do siebie że jak ruszysz pokrętłem od basu to..... i w połączeni z tonsilowskimi kolumnami np altus 110 no 140 grają idealnie.
  • Poziom 2  
    Siemanko!! Mam wzmacniacz diora ws 442 i dwa głośniki altus 80 watt 8 ohm
    i ich średnica to 22 cm. Grają dobrze choć nie słychać tego basu :D Co może być przyczyną??
  • Poziom 10  
    Mam ten wzmacniacz do tego filtr dolno przepustowy (do 200Hz ) i subwoofer nie wiem jakiej firmy w karz dym bądź razie 2 głośniki po 50 w . Osobiście boje się dawać więcej niż połowę . Pozdrawiam .
  • Poziom 13  
    Również posiadam takowy WS442 jak i jego wcześniejszą wersję na eksport do Belgi. Bezusterkowy bardzo ładnie pracuje w połączeniu z korektorem FS042.