Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wkrętarka DeWALT i uszkodzony akumulator

andy1978 27 Nov 2010 21:38 11028 12
    andy1978
    Level 16  
    Witam.
    Kupiłem na bazarze wkrętarkę DeWALT DC 740 (2010r.) i akumulator DE 9074 (2009r.). Po kilku dniach użytkowania okazało się że aku padł, nie trzyma napięcia, a po naładowaniu pracuje max 4 min. Postanowiłem więc zakupić nowe ogniwa. Okazuje się jednak że standardowe sprzedawane na aukcjach mają wymiary 42x22. Natomiast moje mają wymiary 32x22. Nigdzie takich nie mogę dostać. Czy pozostaje mi zakup oryginalnej baterii dewalta czy jest jakiś inny sposób np zamiennik.Wkrętarka DeWALT i uszkodzony akumulator
    iku18
    Level 19  
    Zostaje tylko zakup nowej baterii, nie znajdziesz pasywnych ogniw.
    andy1978
    Level 16  
    Zastanawiam się tylko czy to czasem nie jest wina starej już ładowarki. Bo jeżeli by ładowarka nawaliła i ładowała za niskim napięciem to objawy baterii by były takie jak wskazałem powyżej. A bateria ma przecież tylko 1 rok. Jakie powinno być napięcie ładowania takiej 12V baterii?
    Sławek K
    Level 22  
    Baterie NiCd maja to do siebie ,ze padają ... nic nie zrobisz taka ich uroda. W twoim akumulatorze na pewno jest uszkodzona przynajmniej jedna bateria z zestawu i to ona ( one) powoduje całe zamieszanie. Musisz znaleźć uszkodzony element (elementy), wymienić i używać wkrętarki dalej.
    Czy kupować cale aku? To temat trudny , bo są drogie , zwłaszcza te firmowe i czasami może się okazać ,że taniej kupisz cały zestaw niż sam akumulator.
    Temat regeneracji aku wkrętarek był omawiany na tym forum i tam zajrzyj......
    Slawek
    Jacek1983rr
    Level 24  
    Samych baterii nie opłaca się kupować 1 sztuka kosztuje coś koło 220 złotych natomiast wkrętarkę z dwoma bateriami i ładowarką można kupić chyba za kwotę bliską 500 złotych
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jacek1983rr wrote:
    Samych baterii nie opłaca się kupować 1 sztuka kosztuje coś koło 220 złotych natomiast wkrętarkę z dwoma bateriami i ładowarką można kupić chyba za kwotę bliską 500 złotych

Ale opłaca się kupić pojedyncze akumulatorki i złożyć baterię. O wiele taniej. Nawet, żeby na rok - dwa.
    Jacek1983rr
    Level 24  
    "Ale opłaca się kupić pojedyncze akumulatorki i złożyć baterię. O wiele taniej. Nawet, żeby na rok - dwa." retrofood . Przyjąłem wersję "iku18" iż nie idzie kupić ogniw o tym wymiarze i tych parametrach.
    dar1d
    Level 10  
    Poradzę Ci kupić baterie od Black&Deckera np. od wkrętarki CD12. Połowę taniej. Pozdrawiam
    andy1978
    Level 16  
    Znalazłem baterie do wkrętarki w przystępnej cenie. W sprzedaży są akumulatory o takiej samej pojemności tylko że jedne mają symbol NIMH a drugie NICD. Jaka jest między nimi różnica, które są lepsze. Czy taka ładowarka jak na foto naładuje takie i takie?Wkrętarka DeWALT i uszkodzony akumulator
    Wkrętarka DeWALT i uszkodzony akumulator
    Jacek1983rr
    Level 24  
    NIMH są to baterie niklowo-metalowo-wodorowy (jest to wersja bardziej ekologiczna od NICD przez co i gorsza). NICDto bateria niklowo-kadmowa mniej ekologiczna ale żywotniejsza. Co do ładowarki to jest napisane iż baterię 1,7Ah naładuje w 1godzinę ty masz 2Ah także zajmie to zapewne więcej czasu (Choć nie jestem pewien czy ją naładuje tego musiałbym się upewnić).
    wnoto
    Level 34  
    Z tego co pamiętam (jeśli sie mylę proszę o sprostowanie) to aku NiCd miały tzw pamięć. Czyli trzeba je było zawsze rozładować do końca aby nie traciły pojemności. To spora wada szczególnie do narzedzi gdzie każdą wolną chwile warto wykorzystać na podładowanie sprzętu (np. kawa :))
    andy1978
    Level 16  
    Ta ładowarka nie nadawała się do tych aku. Kupiłem nową i jest OK,