Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

olej w płynie renault magnum 440

27 Lis 2010 22:08 5869 18
  • Poziom 9  
    witam, mój problem polega na tym że kupiłem magnumkę 440e-tech i w płynie pojawił mi się olej i raz w tygodniu dolewam 5l płynu. stan oleju jest taki jak po wymianie. nie wiem od czego zacząć żeby to zlikwidować może ktoś miał podobny przypadek???
  • Poziom 9  
    nie posiadam retardera

Dodano po 2 [minuty]:

a ile litrów płynu mieści się w układ??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    olej jest czarny jakby przepalony
  • Poziom 12  
    chlodniczka oleju kolega do sprawdzenia
  • Poziom 29  
    slawek2727 napisał:
    chlodniczka oleju kolega do sprawdzenia

Kolega dobrze pisze :) Warto sprawdzić. Ja osobiście już w trzech magnumkach się z tym spotkałem :)
  • Poziom 9  
    fajnie tylko gdzie to jest i czego szukać przecieków ???

Dodano po 1 [minuty]:

czy ona ma jakiś wewnętrzny przeciek??
  • Poziom 29  
    http://krasnik.olx.pl/chlodnica-oleju-iid-81946796 tu są zdjęcia :) Oczywiście że mogą być nieszczelności w srodku i tędy dostaje sie olej do płynu chłodniczego :) Trzeba sprawdzic chłodniczkę na szczelność, co do sposobu to chyba nie trzeba nic tłumaczyć bo jest to proste :)
  • Poziom 9  
    jak możesz to powiedz mi jeszcze gdzie ona się znajduje i ile powinno być płynu w układzie bo ciągle mi go ubywa
  • Poziom 12  
    Kolega a zerknij na pompe wodna bo lubi z niej ciec i sprawdz gdzies cos cieknie,chyba ze robi ci cisnienie i wywala
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    spoko dam sobie rade, chciałem tylko zaoszczędzić czasu na szukaniu, wiem gdzie to jest i jak działa
  • Poziom 2  
    witam,mam podopny klopot,olej w plynie po usterce rury ktora chłodzi retarder(doprowadzajacej plyn),chlodniczka sprawdzona jest ok przy cis 8,5bar.pomocy bo oszaleje.

Dodano po 5 [minuty]:

dzis wywalilem glowice i rano jada do sprawdzenia,moze ja przegrzalem ale raczej dolewałem wody na czas,kolor osadu to kawa z mlekiem,ale w zbiorniczku bardziej ciemny,cis dawałem przy sprawdzaniu w kanał olejowy i w wodny,zero bąbelkow.jak sprawdzic chłodzenie retardera,ma ktos sposob,pozdrawiam.autohitto176(malpka)poczta.onet.pl
  • Poziom 12  
    Ale co ty sprawdzałeś chłodniczke śilńika czy retardera
  • Poziom 2  
    sprawdzalem chlodniczke silnika,mysle ze w retarderze nie ma takiego cis oleju aby dalo olej do wody,ale jutro na wszelki wypadek rez ja sprawdze.
  • Poziom 2  
    sprawdzalem chlodniczke silnika,mysle ze w retarderze nie ma takiego cis oleju aby dalo olej do wody,ale jutro na wszelki wypadek rez ja sprawdze.
  • Poziom 12  
    I tu jesteś w bledzie bo są takie awarie chlodnicy retardera i to dość czeste ze jest olej w płyńie
  • Poziom 14  
    sławek ma racje chłodnice retardera rozszczelniają sie w skrzyniach zf częste przypadki w dafie a to te same skrzynie