Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modulator BL AV-02 Blue Line- podłączenie kamer (CCTV)

27 Lis 2010 22:52 3379 3
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam problem z wpuszczeniem sygnału AV z kamer przemysłowych przez właśnie takie modulatory, do istniejącej instalacji telewizji naziemnej analogowej.
    Instalację skonfigurowałem tak:
    -2 kamery zewnętrzne analogowe 12VDC sygnał po skrętce przez transmitery;
    -2 modulatory BL AV-02 Blue Line (http://www.dmtrade.pl/index.php?p762,modulator-bl-av-02-blue-line);
    -2 telewizory;
    -antena tv naziemnej ATX ze wzmacniaczem płytkowym (zamiast symetryzatora) z zasilaczem.
    Sygnał z anteny TV (istniejącej) wprowadziłem na wejście modulatora 1 z którego wyjściem, wszedłem na modulator 2 następnie na rozgałęźnik i na 2 telewizory. Do tych modulatorów wprowadziłem sygnał z kamer. Problem jest taki że mam bardzo mocną kaszę na obrazach z kamer, niezależnie od kanałów których ustawie na modulatorach. modulator ten można wzmocnić sygnał potencjometrem, ale to tylko pogarsza! Im bliżej jestem kanałów z naziemnej TV tym gorsze jeszcze kanały TV.
    Gdzie mam szukać przyczyny?
    - może te modulatory są kiepskiej jakości? (najprawdopodobniej)
    - może sygnał z kamer poprzez transmitery skrętki mają zły wpływ (odległość do kamer ok 5mb. do telewizorów od modulatorów też ok. 5mb. (nie sądzę)
    - może sygnał z TV naziemnej przez zasilacz od niej źle działa na modulatory? (nie sądzę)

Czy wie ktoś coś odnośnie tych typów modulatorów?
    chcę zaoszczędzić sobie czasu związanego z sprawdzaniem różnych podłączeń i chętnie przyjmę wszystkie sugestie...
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 31  
    Witam!
    1. Co to za wzmacniacz płytkowy? Przeważnie działa jak generator
    2. Sprawdzić poziom sygnałów z anteny i z modulatorów
    3. Kanały ustawione na modulatorach nie mogą być dowolne - muszą być dopasowane do częstotliwości z anteny
    4. Generalnie - złe podłączenie całości
    Cześć!
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 11  
    Piotr Pajkert napisał:
    Witam!
    1. Co to za wzmacniacz płytkowy? Przeważnie działa jak generator
    2. Sprawdzić poziom sygnałów z anteny i z modulatorów
    3. Kanały ustawione na modulatorach nie mogą być dowolne - muszą być dopasowane do częstotliwości z anteny
    4. Generalnie - złe podłączenie całości
    Cześć!

-wzmacniacz płytkowy,
    -Bez sygnału z anteny naziemnej też kiepski obraz,
    -Kanały na CH "C"
    -modulator daje 90 dB (za mocny?)
    - przy wpięciu w szereg 2 modulatorów na obrazie z 2 modu. gorszy widok pierwszy wmiarę.
    -Niegdzie nie mogę znaleźć opisu pl od tych modulatorów może źle je ustawiam? ogólnie sieją ostro!
    może mógłbyś pomóc jak je ustawić link http://www.dmtrade.pl/index.php?p762,modulator-bl-av-02-blue-line kanały u nas to C21-TVN, C28-TVP-info C36- TVP2, C41-TVP1, C53-POLSAT
    możesz coś poradzić?
  • Poziom 31  
    Witam!
    Jeżeli nie masz doświadczenia z instalacjami, to temat będzie dość szeroki. Ale chętnie pomogę na PW.
    Cześć!