Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowy wyświetlacz do wagi

27 Lis 2010 23:18 2848 11
  • Poziom 26  
    Witam poszukuje kogoś kto zna temat wag, chciałbym dołożyć większy wyświetlacz do wagi z 2000r Lubelskie Fabryki Wag wersja 30 ale nie wiem czy jest to możliwe.
    W w/w fabryce nie byli w stanie mi pomóc, nie mam danych na jakich układach jest ta elektronika ale to można sprawdzić, fotkę elektroniki też mogę podesłać jeśli będzie potrzebna.
    Drugi wyświetlacz chciałbym zamontować tak aby klient nie musiał wychodzić z samochodu przy ważeniu.
    Jeśli ktoś może pomóc to będę wdzięczny, chyba że ktoś się podejmie wykonania takiego wyświetlacza i uruchomienia całości to proszę na pw.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Problem jest na tyle skomplikowany, że wagi do pracy z klientem typu sklepowe lub w punktach skupu towaru od klienta muszą być okresowo legalizowane. Przy legalizacji dostęp do układów elektronicznych jest w odpowiedni sposób ograniczany /np plomby, kody dostępu, klucze elektroniczne itp/, ponieważ istniałaby możliwość oszukiwania klienta albo fiskusa. Wcinając się do układu elektronicznego pomiarowego możemy stracić certyfikat jakości na dany produkt co jest równoznaczne z utratą ważności dokumentu legalizacyjnego, który został wydany na urządzenie bez dodatkowego czytnika mierzonej wartości.
    Najprostszym rozwiązaniem danego problemu jest przesłanie obrazu czytnika lub wyświetlacza wagi na ekran monitora dostępnego wzrokowo przez klienta -kierującego pojazdem - za pośrednictwem małej kamerki umieszczonej odpowiednio naprzeciw wyświetlacza wagi. Oczywiście klient - jeśli sobie tego życzy - musi mieć możliwość wyjścia z samochodu i popatrzenia bezpośrednio na wyświetlacz wagi. Po pewnym czasie kupujący lub sprzedający bedą przekonani, o uczciwości personelu i nie będą sprawdzać kamery. Takie gotowe systemy można nabyć w sklepach z akcesoriami do ochrony obiektów lub monitoringu, albo poprosić obsłygującego firmę informatyka o zmontowanie takiego zestawu i wgranie do komputera potrzebnych programów.
    Życzę zdobycia nowuch klientów, zadowolonych ze skrócenia czasu obsługi oraz możliwości nie opuszczania kabiny samochodu w czasie ważenia.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Jaki jest dokładnie typ/model tej wagi?
    Jakiego typu jest wyświetlacz?
    Czy ta waga ma wyjście RS232 (COM)?
    Jeżeli tak, to jest do zrobienia.
    Kamerka tu raczej się nie sprawdzi.
  • Poziom 26  
    Dokładnie, kamerka odpada ma problem z odczytem cyfr z wyświetlacza wiem bo cctv sam tam zakładałem tzn da się zrobić ale nie o to chodzi klientowi.
    Co do portu RS232 sprawdzę i dam znać.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Wstaw zdjęcie płyty, jeśli ma RS to nie będzie problemu. Problemem może być odległość jaką masz od miernika do miejsca gdzie chcesz mieć wyświetlacz. Jeśli dość znaczna to trzeba pomyśleć o RS485.
    Jak duży ma być ten wyświetlacz ?
  • Poziom 26  
    odległość między miernikiem a wyświetlaczem ok 5m wielkość cyfr na wyświetlaczu ok 8-10cm jeśli to możliwe.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Witam, jeśli jest to upm03 lub UPM05, czyli waga TP 30 z szarym plastikowym miernikiem to mam gotowe rozwiązanie,Dodatkowy wyświetlacz pracujący po rs232.
    Jeśli inny także można go dostosować. Jak mówią koledzy wstaw fotkę.
  • Poziom 26  
    Wklejam fotki tego wyświetlacza czy wagi niestety rozebranie tego nie było możliwe ale na 100% ma RS232

Dodatkowy wyświetlacz do wagi Dodatkowy wyświetlacz do wagi
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    gigi-44 napisał:
    Wklejam fotki tego wyświetlacza czy wagi niestety rozebranie tego nie było możliwe ale na 100% ma RS232

Przynajmniej jest opisane, że jest RS232C. A nie można było odkręcić zaślepki?
    Jakie warunki pracy? Pod dachem? Na hali? Temperatura w ciągu roku?
  • Poziom 26  
    Praca pod dachem w pomieszczeniu biurowym będzie zamontowany w oknie temperatura pokojowa, zaślepkę RS232 odkręciłem i jest tam gniazdo okrągłe ale nie liczyłem ile ma wejść...
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Do wiadomości UPM03/05 Raczej 05 , Złącze rs232, specyfikacja protokołów komunikacyjnych w instrukcji obsługi. Na priva wysyłam namiary na producenta wyświetlaczy zdalnych który wykona ci zgodnie z wymaganiami. Obudowa plastikowa IP 54 - czyli praca nie pod deszczem. Cena - w zależności od rozmiaru cyferek - 300 - 1000 PLN. Jeśli będą dodatkowe pytania - postaram się pomóc.Jeśli kogoś interesują protokoły komunikacyjne - w załączniku instrukcja.
    Załączniki: