Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania 124 układ pneumatyczny dlugo popmuje powietrze

Nowy84 28 Nov 2010 10:16 8154 8
 • #1
  Nowy84
  Level 12  
  auto jest z 97r. 6x2 i strasznie długo pompuje powietrze jak już nabije do 10(zielone pole za wskaźniku z tego co zauważyłem to ten z prawej strony wskaźnik idzie szybciej do góry niż lewy ) wystarczy parę razy wcisnąć hamulec i znowu to samo spada do 6 i trzeba ok 10 min na wolnych obrotach do nabicia do 10, wiadomo jest to bardzo dokuczliwe w jeździe w korku i wykonywaniu manewrów a wrecz nawet nie możliwe do jazdy to samo jest po spuszczeniu z ręcznego zaraz brak powietrza.

  Z tego co sprawdziłem po odkręceniu przewodu od sprężarki powietrze dość mocno leci i za spiralą (chłodnica) też w każdym zbiorniku jest powietrze i nie ma wody, filtr osuszacza wymieniony, proszę o jakieś podpowiedzi i schemat pneumatyki.

  Dziękuje
 • #2
  Jabulami
  Level 17  
  Problem jest dość prosty -powietrze ci ucieka i dlatego tak długo się pompuje powietrze. Jak samemu nie potrafisz to do mechanika z tym.
 • #3
  saron22
  Trucks specialist
  sama sprezarka moze byc juz w kiepskiej kondycji i dlatego dlugo pompuje. Nie napisales tez nic o ubytkach powietrza bo od tego trzeba by zaczac i ewentualne nieszczelnosci zlikwidowac. Sprawdz tez silowniki, czy np przy naduszeniu na hamulec nie ucieka z nich powietrze
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  romoo
  User under supervision
  Przecież jak 10 bar jest to słychac syczenie.
  Ale skoro po trzech hamowaniach brakuje wiatru to sprężarka padaka.
 • #6
  Nowy84
  Level 12  
  no właśnie ubytków nie ma powietrza od tego zacząłem poszukiwani usterek auto jest skrzyniowe wiedz naczepy nie posiada
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  multihunter
  Level 26  
  zrób górę sprężarki , prawdopodobni pompie jeden tłok lub 2 chodzą na pół gwizdka bo zawory blaszkowe nie są sterowane przez ramie czy cięgno tak jak powinny być , które prawdopodobnie jest uszkodzone(wytarte). Jesli obawiasz się tej roboty to powiem Ci że to łatwizna. Koszt 160-250 zł.
  Pozdro