Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z ABS-pomóżcie

03 Paź 2004 14:50 4778 13
  • Poziom 10  
    witam
    mam kadeta gsi i coś mi ABS nie działa kontrolka po zapaleniu silnika świeci ale po jednym naciśnięciu pedała gaśnie(czy tak powinno być?) a przy naciśnięciu hamulca koła się blokują i hamują z piskiem czyściłem czujniki przy kołach ale nie pomogło-jak sprawdzić czy są dobre? z góry dzięki za pomoc
    p.ps.elekrtik rozumię,że jest niedziela,ale bardzo mnie wku... ten nie działający ABS a i na inne temety jakoś odpowiadają ludzie nie robiąc problemów
  • Poziom 17  
    Witam.
    Tak jak we wszystkim powodow moze byc wiele ale, zeby sie nie rozpisywac to proponuje: 1. jezeli po zahamowaniu gasnie kontrolka to byc moze gdziez przy czujnikach, na kablach jest problem i przy hamowaniu zlacze zaczyna dzialac - sprawdz kable i zlacza - potraktuj to WD40. 2. byc moze czujniki podaja zle wartosci. Wez auto na winde podepnij oscyloskop i zobacz na czujnikach jaki jest ksztalt impulsow. Jezeli sa rozne to zacznij eleiminowac od najgorszego. 3. pomiesz napiecie wychodzace z czujnikow (niewielkie - indukcja - tez najlepiej na oscyloskopie). Na poczatek tyle bym sprawdzil W wiekszosci przypadkow na tym sie konczy. pzdr. wmr
  • Poziom 10  
    dzięki za radę- ale tak jest w kadecie,ze kontrolka po zapaleniu świeci a po naciśnięciu raz pedału hamulca gaśnie?czy coś jest u mnie nie tak?
  • Spec od samochodów
    Oczywiście, że tak nie ma w żadnym samochodzie. Coś jest nie tak z twoim ABS.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    ok tylko gdzi jest komputer i które styki zewrzeć i gdzie ma sie pokazać jaki to błąd? napiszcie proszę jak nie dam rady to może mieszka ktoś nie daleko i pomoże mieszkam koło Kielc
  • Poziom 12  
    podłącz miernik lavo do czujnika abs i pokręć kołem na wskazaniach powinno sie ukazać do 3 v prądu tylko nie pamietam czy prąd stały czy zmienny jezeli miernik nic nie pokaże to oznacza że czujnik abs jest uszkodzony

Pozdro
  • Poziom 10  
    dzięki roberto tak zrobie
  • Poziom 34  
    zodiak318 napisał:
    dla ABS-u trzeba zewrzeć A i K.

A złącze diagnostyczne powinno być tak jak jest tam pokazane na rysunku - przy górnym mocowaniu prawego amortyzatora.
  • Poziom 11  
    Witam ja miałem podobny problem przy vectrze 2.0 tylko mi zapalała sie kontrolka w różnych sytuacjach.Już naprawiłem pomogła wymiana wszystkich klocków.ja też zadawałem pytanie na taki temat może tam cos znajdziesz poszukaj"opel vectra2.0 90rproblem z ABS.
  • Poziom 11  
    poczytaj to o vectrze 2.0 90r
  • Poziom 10  
    witam
    usterkę usunąłęm coś z przekażnikiem było nie tak
    dzięki za pomoc wszystkim
  • Poziom 10  
    świeci mi sie w scani abs może ktoś ma kody błędów ?
  • Poziom 24  
    KOLEGO " JS5 " skania to nie opel kadet. prosze załóż nowy temat. a jakie masz hamulce? w tej scanii jakiej firmy ? knorrbremse , czy wabco ?
    ale to to juz załóż nowy temat, by nie zbijać kolegó pracujących nad KADETEM z tropu :)