Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router asmax ar 1004g (NETIA) a internet z kablówki

lukas_name 28 Lis 2010 11:22 6921 18
  • #1 28 Lis 2010 11:22
    lukas_name
    Poziom 8  

Witam. Mam internet z kablówki a chcę podzielić łączę za pomocą w/w routera. Na starcie już miałem problem bo z modemu wychodzi kabel RJ45 a w routerze jest wejście na RJ11. Szukam już chyba 3 tygodnie jakiegoś rozwiązania ale nigdzie nie mogę nic konkretnego znaleźć. Przeglądając Allegro znalazłem coś takiego

Link

Moje pytanie brzmi:
    Czy będzie działać jak dokupię tą przejściówkę?
    Nie chcę wydawać znowu kasy na następnego routera.
    Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

0 18
  • #2 28 Lis 2010 11:41
    hermes-80
    Poziom 43  

Nie ma takiej możliwości abyś routerem ADSL podzielił internet z kabla ethernetowego. Potrzebny ci jest inny router ethernetowy z WAN na RJ-45 np.: Asus RT-10N, WL-1600GL innej możliwości nie ma.

0
  • #3 28 Lis 2010 12:09
    lukas_name
    Poziom 8  

Czyli jestem stratny 100 zl a net i tak nie jest podzielony. Fajnie
    Dzięki za szybką i profesjonalną odpowiedz. Pozdro

0
  • #4 28 Lis 2010 12:29
    hermes-80
    Poziom 43  

Trzeba było się najpierw zapytać na elektrodzie, a nie improwizować :) . Może go odsprzedasz gdzieś po niższej cenie.

0
  • #5 26 Wrz 2011 09:35
    Jasiu_Ma
    Poziom 9  

Nieładnie Panie Hermes. Naraziłeś Lukasa na niepotrzebny stres i koszty, których można było uniknąć.
    Niedawno stanąłem przed dokładnie takim samym problemem i po przestudiowaniu instrukcji asmax'a i kilku forów udało mi się skonfigurować go jako AP. Temat jest sprzed roku ale może się komuś przydać łopatologiczny opis czynności.
    No to lecimy:
    1. Sprawdzamy IP serwera DHCP i maskę naszej sieci (komp musi być oczywiście podłączony kablem do netu :D ), w następujący sposób:
    - w menu start klikamy w "Uruchom" (w vista i 7 start>akcesoria)
    - wpisujemy CMD i klikamy OK
    - w czarnym okienku wpisujemy ipconfig i naciskamy enter i już mamy interesujące nas dane.(poniżej przykładowe dane)
    Adres IP .................:192.168.0.2 - nasze IP w sieci lokalnej
    Maska podsieci ........:255.255.255.0 - to sobie zapisujemy
    Brama domyślna........:192.168.0.1 -to sobie zapisujemy
    zamykamy okienko.
    2.Odłączamy kompa z sieci a podłączamy do asmax'a. Logujemy się do routera przez przeglądarkę internetową wpisując adres http://192.168.1.254
    konto:admin
    hasło:admin
    3.Klikamy Advanced setup następnie Routing i odznaczamy zaznaczone pole(usuwamy ptaszka) klikamy Default Gateway
    wybieramy opcję Use interface: LAN/br0 i klikamy save
    4.Znowu Advanced setup >Routing >Static Route
    wpisujemy
    - Destination: 192.168.0.0 - dwie pierwsze wartości przepisujemy z IP bramy domyślnej naszej sieci, ja wpisałem te z przykładu powyżej(192.168).W dwie ostatnie wpisujemy zera.
    - Subnet mask: 255.255.255.0 - wpisujemy maskę podsieci(tą wcześniej odpisaną)
    - Gateway: zostawiamy puste
    - Interface: LAN/br0
    klikamy save.
    5.Wireles - w tej sekcji zmieniamy nazwę sieci (domyślnie jest Netia-xxx) na taką jaka nam odpowiada. Zmieniamy hasło.
    Klikamy save.
    6.Wracamy do Advanced setup > Lan
    - IP Adress 192.168.250.250 - i znów: dwie pierwsze wartości z IP bramy dwie ostanie można wpisać po 250. Powinno zadziałać bo to "wysoki" adres i powinien być poza pulą DHCP. Najlepiej skontaktować się z dostawcą i poprosić o podanie niezajętego adresu. Będzie to IP naszego routera.
    - Subnet Mask: 255.255.255.0 - znowu wpisujemy maskę podsieci(tą wcześniej odpisaną)
    - Disable DHCP - zaznaczamy tą opcję(ważne!!!)
    Klikamy save and reebot
    7. Czekamy aż dioda POWER zacznie się świecić ciągłym zielonym światłem
    8. Wyłączamy router i łączymy go kablem z gniazdkiem internetu(ja skorzystałem ze slotu LAN4 w routerze)
    9.Włączamy router.Czekamy aż zaświeci się dioda WIFI
    10. Włączamy wifi w naszym kompie i logujemy się do naszej sieci :) internet powinien śmigać że hej

Może się komuś to przyda, będzie miał bez grzebania po instrukcjach i forach.
    Pozdro Jasiu

0
  • #6 26 Wrz 2011 10:27
    hermes-80
    Poziom 43  

Jasiu_Ma napisał:
    Nieładnie Panie Hermes. Naraziłeś Lukasa na niepotrzebny stres i koszty, których można było uniknąć.

lukas_name napisał:
    Witam. Mam internet z kablówki a chcę podzielić łączę za pomocą w/w routera.

@Jasiu_Ma Znasz różnicę między AP, a routerem - bo jeśli nie to zanim coś napiszesz uzupełnij swoją wiedzę by nie pisać głupot i dyskredytować innych.

0
  • #7 26 Wrz 2011 11:29
    Jasiu_Ma
    Poziom 9  

hermes-80 napisał:
    Jasiu_Ma napisał:

lukas_name napisał:
    Witam. Mam internet z kablówki a chcę podzielić łączę za pomocą w/w routera.

@Jasiu_Ma Znasz różnicę między AP, a routerem - bo jeśli nie to zanim coś napiszesz uzupełnij swoją wiedzę by nie pisać głupot i dyskredytować innych.

Odnoszę wrażenie, że Lukasowi chodziło o wykorzystanie routera Asmax 1004g jako
    AP korzystając łącza ethernetowego dostawcy internetu.
    W opisany przeze mnie sposób można korzystać z WIFI i switcha ethernetowego.
    Czyli wg laików dzielić łącze. I wszycho.
    Najlepiej żeby wypowiedział się sam zainteresowany o co mu konkretnie chodziło.
    Nikogo nie dyskredytuję. Jedynie w miarę subtelnie zwróciłem uwagę, bo czasem trzeba popytać o szczegóły "a nie improwizować".
    Pozdro Jasiu

0
  • #8 26 Wrz 2011 12:06
    hermes-80
    Poziom 43  

Czytaj i wyciągaj poprawne wnioski !

lukas_name napisał:
    Mam internet z kablówk
    Czyli prawdopodobnie kabel koncentryczny.
    lukas_name napisał:
    chcę podzielić łączę za pomocą w/w routera
    Chce podzielić łącze, a AP nie służy do tego.
    lukas_name napisał:
    Na starcie już miałem problem bo z modemu wychodzi kabel RJ45
    Ma modem (technologia-DOCSIS), z którego wychodzi skrętka.
    lukas_name napisał:
    routerze jest wejście na RJ11
    Zakupił router ADSL-owy - nie pasuje bo gdyby miał jakiekolwiek internet na ADSL-u to nie było by sprawy.

0
  • #9 26 Wrz 2011 13:47
    Jasiu_Ma
    Poziom 9  

To, że router jest ADSL nie dyskwalifikuje go jako router ethernetowy. I to ma miejsce w tym konkretnym przypadku.

0
  • #10 26 Wrz 2011 15:07
    hermes-80
    Poziom 43  

Gdyby ten router - Asmax był dwuwanowy - ADSL i WAN na eth to faktycznie popełnił bym fopa i musiał bym przyznać ci racje ale nie dopatrzyłem się w manualu takiej możliwości w tym przypadku.

Jeśli pokażesz mi str. w manualu tego routera możliwość ustawienia WAN na jeden z jego portów LAN zwrócę ci honor do kieszeni - a bez tego to nie mamy o czym pisać!

0
  • #11 26 Wrz 2011 15:57
    Jasiu_Ma
    Poziom 9  

Manual ma stron 132. Wyglądasz na takiego, który wie gdzie szukać. Więc poszukaj. Dla ułatwienia dodam, że potrzebne Ci też będzie samo urządzenie. Więc poszukaj, pogrzeb i przekonaj się.
    Nic mi zwracać nie musisz :) . Niczego nie zgubiłem.
    Over

0
  • #12 26 Wrz 2011 16:44
    jprzedworski
    Specjalista Sieci, Internet

Jasiu_Ma napisał:
    Dla ułatwienia dodam, że potrzebne Ci też będzie samo urządzenie.
    No właśnie. Nie dość, że ci, którzy tu udzielają rad, robią to za darmo, poświęcają swój własny czas, to jeszcze powinni zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, żeby sprawdzić wszystkie możliwości i odpowiedzieć. Nie przesada przypadkiem?
    Znalazłeś rozwiązanie, chwała ci za to. Ale nie wyżywaj się przy tym na innych, bo oni tu nie są na etacie.

0
  • #13 26 Wrz 2011 17:01
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Tak czytam sobie i mam podobny problem.
    Ruter nowiutki dostalem w rozliczeniu ,ten sam jaki kiedys udostepniala Netia.
    Internet mam niestety z Multimedii.
    Wlasnie z modemu Multimedii idzie przewod koncentryczny do gniazda TV ?

Czyli rozumie ze nie mam mozliwosci wpiąc do rutera Netii kabel koncentryczny i cieszyc sie internetem WIFI ?

0
  • #14 26 Wrz 2011 17:07
    Bródka
    Poziom 39  

Koncentryczny idzie do tv, sieciowy idzie do routera, router z netii jak każdy adsl'owy ma w wtyku WAN zlacze RJ-11 czyli telefoniczne, ty potrzebujesz RJ-45

0
  • #15 26 Wrz 2011 17:12
    lukas_name
    Poziom 8  

Panowie ja już sobie dałem radę jeden sprzedałem a drugi kupiłem więc nic nie straciłem, a o czy Wy tu piszecie to i tak nie mam pojęcia XD
    Andrzej zrób to samo co ja sprzedaj i kup sobie odpowiedni

0
  • #16 26 Wrz 2011 17:13
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Bródka napisał:
    Koncentryczny idzie do tv, sieciowy idzie do routera, router z netii jak każdy adsl'owy ma w wtyku WAN zlacze RJ-11 czyli telefoniczne, ty potrzebujesz RJ-45

Rozumie ze sprawa rozwiazana, majac net z kablowki Multimedia nie ma mozliwosci zastosowac ruter z Netii.

0
  • #17 26 Wrz 2011 17:16
    Bródka
    Poziom 39  

Nie ma możliwości podłączenia bo router potrafi dzielic lacze tylko od strony WAN, a ty tam masz gniazdo pod inny kabel/technologie, musisz miec router bez wbudowanego modemu adsl, musisz miec router DSL

0
  • #18 26 Wrz 2011 17:22
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Bródka napisał:
    Nie ma możliwości podłączenia bo router potrafi dzielic lacze tylko od strony WAN, a ty tam masz gniazdo pod inny kabel/technologie, musisz miec router bez wbudowanego modemu adsl, musisz miec router DSL

Wszystko juz wiem w tym temacie.
    Dzieki za wyczerpujace odpowiedzi.

Pozdr Andrzej

0
  • #19 26 Wrz 2011 17:47
    hermes-80
    Poziom 43  

Jasiu_Ma napisał:
    Manual ma stron 132

Nie odsyłaj mnie do manuala tylko podaj konkretna stronę bo przeglądałem i nie widzę żadnej takiej opcji - jak dyskutujemy o konkretach to proszę je podawać dla mojej wiadomości i innych.

0