Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP DESKJET D2460 po napełnieniu miesza kolory

28 Lis 2010 13:00 1556 1
  • Poziom 9  
    Witam! Mam problem odnośnie kolorowoego tuszu do mojej drukarki. Po napełnieniu kardridża tuszem - drukuje w różnych kolorach, tzn. albo wszystko na żółto, albo na różowo.. po prostu szaleje.. :/ Czy ktoś wie jaka moze być przyczyna i jak sobie z tym poradzić?:(
  • Poziom 31  
    Jeżeli przystępujemy do napełniania wkładów drukujących to musimy zaopatrzeć się nie tylko w odpowiedni tusz w butelkach, igły, strzykawki, rękawiczki ale także odpowiedni klip aby po napełnieniu było można odpowietrzyć wkład drukujący oraz odciągną odrobinę tuszu przez dysze drukujące.
    Najprawdopodobniej przepełniłeś wkład tuszem - wewnątrz pojemnika jest gąbka która ma swoją pojemność ( chłonność ) jeśli za dużo tuszu wlejemy następuje samoistny wyciek przez dysze.
    Na ten moment zalecam wycierać dysze drukujące miękkim papierem toaletowym lub ręcznikiem do momentu aż przestanie pojawiać się tusz. Jeżeli w pojemniku będzie tyle tuszu ile będzie mogła utrzymać gąbka to przestanie samoistnie wyciekać a wydruk będzie poprawny - zakładam ze odpowiedni kolor wlewałeś do odpowiedniej komory pojemnika.