Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC AV-21QS5SE - TXT i polskie litery

28 Lis 2010 13:04 2037 21
  • Poziom 10  
    W teletekście nie ma polskich liter. Czy da się w tym modelu zrobić tak aby one były. Jak tak to co ewentualnie należy zrobić?
  • Moderator TV
    Zmiana liter TXT dostępna w SM (jeśli nie ma w menu użytkownika). SM chassis 11AK30 dostępne w bazie. Trzeba jednak mieć pojęcie o tym, co się robi, żeby nie narobić bigosu w oprogramowaniu.
  • Poziom 10  
    Wszedłem w tryb serwisowy i po wejściu w opcje TXT1 ustawienia dla wyświetlania polskich liter są takie jak w SM, a pomimo to nadal brak jest charakterystycznych polskich liter ś, ć, ń itd. Co może być za przyczyna tego stanu ?
  • Poziom 10  
    Powracam do tego tematu, gdyż nie rozwiązałem tego problemu z braku czasu.

Załączam zdjęcie telegazety. Nie rozumiem dlaczego jeden napis Kraków jest prawidłowo wyświetlany a drugi napis na górze żle, łącznie z pozostałym tekstem poniżej. Czym to jest spowodowane i jak ewentualnie to poprawić aby wszędzie były wyświetlane polskie znaki.

Z góry za pomoc dziekuję.

• Poziom 43  
    Wyjaśnienie przyczyny poniżej:
    Twój TV ustawiony na TXT z czcionką angielską.
    Sposoby zmiany podane wyżej we wcześniejszym poście.
  • Poziom 10  
    Wszedłem w SM i przy TX1 jest następujące ustawienie 01001110, co należałoby w nim zmienić aby osiągnąć pożądany efekt ?
  • Poziom 10  
    ustawienie 00011111 nic nie zmieniło
  • Poziom 10  
    00101110 - bez zmian
  • Poziom 34  
    Spróbuj:
    00001110 lub 01001110
    Czasami po wpisaniu opcji należy tv wyłączyć na chwilę z sieci.
  • Poziom 10  
    Ustawienie 00001110 jak i 01001110 nic nie zmieniło. Cały czas jest tylko poprawnie wyświetlana litera Ó i to tylko duża. A pozostałych ą, ę, ś, ć itd. brak
  • Poziom 43  
    fosforan237 napisał:
    ... Cały czas jest tylko poprawnie wyświetlana litera Ó i to tylko duża...

Tylko bardzo duża która pisana jest grafiką a nie czcionką. Grafiką mogą być dowolne kształty ograniczone rozdzielczością kwadracików a więc jeżeli litery to tylko bardzo duże. Wyjaśniałem Ci to wcześniej a Ty dalej upierasz się, że dobrze Ci wyświetla literę Ó wyrazie KRAKÓW pisane dużymi literami co oczywiście jest bzdurą
  • Poziom 11  
    DiZMar - rację przyznaję Ci - coś mnie przyćmiło. Jednak co zrobić aby ustawienie było dobre i gazeta była bez tych dziwnych znaków ?
  • Poziom 43  
    W czym problem tak naprawdę wystarczy w opcji 6 ustawić bity:
    5 i 4 na 0 (tak masz teraz) a bit 3 zmienić na 1 i nie ma co kombinować jak koń pod górę. Szczegóły trzeba doczytać w SM. Oto interesujący fragment:
  • Poziom 10  
    7 6 5 4 3 2 1 0 - kolejność bitów

0 1 0 0 1 1 1 0 - tak było jak piewrszy raz wszedłem w SM

0 0 0 0 1 1 1 0 - wg tabelki to różnica w bicie 6 jest z 1 na 0

a w tabelce nie ma nic o 2 1 0 bicie jaką ma mieć wartość

Dalej nie ma polskich liter !!!!

W SM które zciągłem pokazane jest, jak wejdzie się w tryb SM u góry jest
    JVCAK30/37 B20. U mnie w TV jest JVCAK30/37 C10, czy ta różnica
    może mieć jakiś wpływ na to że są problemy z ustawieniem tej gazety ?
  • Poziom 43  
    A po co Ci bity 2,1 i 0 ale chcesz to masz. Z tą kolejnością bitów to taki pewny nie jestem. Nie chce mi się zagłębiać ale spróbowałbym odwrotnego ustawienia (to moje dywagacje tylko).
  • Poziom 10  
    Jeśli chodzi o kolejność to spróbowałem na odwrót tak jak było przy pierwszym wejściu w SM - i to samo - żadnej różnicy, spróbowałem same zera i też bez zmian. Sam już nie wiem jakie ustawienie może pomóc. Próbowałem z tymi bitami 2 1 0 ale nie wszystkie kombinacje zdążyłem wypróbować i jak na razie robie sobie przerwe do jutra bo można się załamać od ilości tych prób.
  • Poziom 34  
    Czy po wpisaniu opcji i wyjściu z trybu wyłączyłeś tv z sieci? Wyłączyć z sieci odczekać aż zgaśnie dioda czuwania i dopiero wtedy włączyć.
  • Poziom 10  
    Po wyjściu z SM TV wyłączałem, ale dalej bez oczekiwanego rezultatu. Dzwoniłem so serwisu JVC to facet powiedział że tv może być nie na nasz region, że to może być też sprawa procesora, że to on odpowiada za wyświetlanie tekstu, że tv nie wiadomo gdzie był składany i że mogli nie przywiązywać wagi do tego jak będą wyświetlane polskie znaki, tak że nie wiem co o tym sądzić.
  • Poziom 18  
    W menu dla użytkownika w tym modelu tv jest pozycja "język' i "kraj". Wydaje mi się, że masz ustawienie inne niż powinno być. Pozycje te widoczne są zawsze przy pierwszym strojeniu, później chyba tylko przy ponownym strojeniu w automacie. "kraj" ustawia odpowiednie znaki txt. Sprawdź to. Jesli w obu masz wpis PL to może rzeczywiście odbiornik jest na inny rynek.
  • Poziom 10  
    Jesli chodzi o ustawienia to Menu jest po polsku i litery w nim wyświetlane są prawidłowo ( ą, ę, ś, ż itd ).