Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadstawki STX GDS 30-200-8 SE i Tonsil GDWT 9/80.

Johny B. 28 Lis 2010 15:05 7071 4
  • Nadstawki STX GDS 30-200-8 SE i Tonsil GDWT 9/80.

Witam
    Jako początkujący konstruktor z wielkim zapałem do pracy i wolnym czasem w wakacje z nudów zrobiłem sobie paczki do starych gds 30/30, które leżały nie potrzebne, po jakimś czasie wywnioskowałem, że moje poprzednie paki na STX GDS 55 l są za duże i muszę zrobić coś mniejszego, bardziej mobilnego nie tracąc na dźwięku i nie wydając miliona. Na próbę wrzuciłem STX-y w paczki, które zrobiłem do starych GDS-a 30/30, i wywnioskowałem, że mniejsze paki są lepsze do STX-ów. I pozostały w tych obudowach, które są na zdjęciach. Wstawiłem GDWT, dostroiłem BR-y na ucho i zagrało jeszcze lepiej niż w poprzedniej aplikacji 55l. Jedna kolumna ma dwa bas-reflexy o średnicy 3' i długości 5cm, dało to dość wysokie strojenie ale do muzyki dance dobrze się sprawdza. Objętość wewnętrzna to 47l, wymiary zewnętrzne (szer. x wys. x głęb.) 36,5-29x39,5,55. Pomalowane są zwykłym, czarnym sprayem. Ze wszystkim wyniosło mnie to około 250zł. Napędzam to końcówką Carlsbro s800. Grywają na małych imprezach takich jak ogniska, "remizówki" itp.

Zamieszczam zdjęcia z poszczególnych etapów ewolucji:
    Nadstawki STX GDS 30-200-8 SE i Tonsil GDWT 9/80. Nadstawki STX GDS 30-200-8 SE i Tonsil GDWT 9/80. Nadstawki STX GDS 30-200-8 SE i Tonsil GDWT 9/80. Nadstawki STX GDS 30-200-8 SE i Tonsil GDWT 9/80. Nadstawki STX GDS 30-200-8 SE i Tonsil GDWT 9/80. Nadstawki STX GDS 30-200-8 SE i Tonsil GDWT 9/80. Nadstawki STX GDS 30-200-8 SE i Tonsil GDWT 9/80.
    Przyjmuje wszelkie sugestię, będzie to dla mnie jako nauka na błędach, i dodam jeszcze, że narożnki zamontuję w najbliższym czasie.
    Pozdrawiam
    Bartek.

Fajne!
  • #2 28 Lis 2010 16:07
    michal-michalik
    Poziom 23  

Może w niedziele nie ogarniam opisu, ale na 4 zdjęciu z przodu są gds w które to pudło próbowałeś wstawić stx i na tym pudle były lepsze efekty?

I tak na marginesie:
    Jakie parametry ma u ciebie pudło do gds30 właśnie?
    Pozdrawiam

• #3 28 Lis 2010 18:00
    Johny B.
    Poziom 16  

Fakt, zapomniałem dodać, przepraszam za kiepską jakość zdjęć, ale nie mam nic lepszego do fotografowania. Tak jak widać na trzecim zdjęciu, pierwotnie siedziały tam GDS 30/30, a w oddali można zobaczyć te same głośniki (STX GDS i Tonsil GDWT), w dużo większych obudowach. Co do parametrów, to dużo do powiedzenia nie mam jedynie to, że Tonsile grały w tych kolumnach bez tuneli BR, same otwory stratne i kolumna miała 47L. Gdy siedziały tam stare GDS-y kolumny używałem tylko w garażu, robione były dla widzimisię i nawet nie myślałem o żadnych parametrach, i że wstawię tam STX-y.

• #4 29 Lis 2010 17:26
    Dj Joker
    Poziom 26  

Witam. Konstrukcja udana uważam, niemniej jednak te gwizdki...kolorem mi nie pasują...może kolega powie nam coś wiecej o tej końcóweczce? Tak przy okazji...ile ma W itd... :)

• #5 29 Lis 2010 17:36
    Johny B.
    Poziom 16  

Końcówka Carlsbro S800 została okazyjnie kupiona na giełdzie za 230zł. Ma 2x 400w/4R i 2x 250w/8R. Napięcie po mostku i filtracji to 2x63v, na jednym kanale są 4 sztuki tranzystorów mje15003. A tubki takie dostałem darmowo więc takie są, jak widać to bardzo budżetowa konstrukcja, więc wygląd ma tu drugorzędne znaczenie. Dziękuję za pozytywne komentarze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME