Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie wiem nic o A/C ale potrzeuje pomocy

04 Lut 2003 18:45 3179 9
  • Poziom 10  
    Nie wiem jak zaprojektowac dobry i prosty przetwornik posycji potencjometru na cyfrowy sygnal na 4 bitach moze ktos juz robil cos podobnego i wie jak cos takiego zrobic?
  • Poziom 42  
    Że tak zapytam "A po co ci to?" Jeśli masz 4 bity to masz 16 stanów. Poszukaj przełącznika obrotowego 16 pozycji. Być może nawet znajdziesz taki z koderem binarnym to byś miał w sam raz do układu.
  • Poziom 10  
    Potrzebne mi jest to do badania pozycji joysticka który ma w sobie potencjometr cos podobnego jak na ukladzie w zalaczniku tylko tutaj mam 8 bitów a to dla mnie za duzo bo potrzebne mi tylko 4 ale nie moge stosowac tego ukaldu bo nie mam koncepcji przerobienia do dalem tam zamiast 8 bitowego licznika 4 bitowy z ukladu 74LS393 ale nie badzo chce to chodzic tak jak powinno
  • Poziom 42  
    To zrób ten układ i weź tylko 4 najstarsze bity. Wogóle PO CO ci ten układ?
  • Poziom 10  
    Bede szczytywal pozycje Joysticka a raczej potencjometru zeby puzniej czyms sterowac w zaleznosci od polozenia tego zoysticka
  • Poziom 42  
    Chodziło mi o to w jaki sposób to ma sterować urządzeniem bo zastosowanie joystika to wg mnie metoda czołgowa.
  • Poziom 10  
    jak bedzie 1111 to bedzie najszybciej przesuwal silnikiem krokowym w jednym kierunku
    jesli 0000 to najszybciej w przeciwnym na tej zasadzie bedzie to dzalac bo bede szczytywal wartosci z tych 4 bitów
    w zaleznosci od ich wartosci bedzie pretkosc silnika sterowana
  • Poziom 42  
    A sterujesz to prockiem? Czy to jest twoj projekt czy musisz się dopasować do czegoś?