Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis 2004 2.0 4D4 Diesel -Dodatkowa nagrzewnica

cdrw 28 Lis 2010 18:46 8632 2
  • #1 28 Lis 2010 18:46
    cdrw
    Poziom 7  

Witam.
    Od paru dni posiadam samochod Toyota Avensis 2004 2.0 4d4 diesel 85 km. Nie zdarzylem sie jeszcze zapoznac z wszystkimi urzadzeniami w samochodzie.
    Jako ze nadchodzi zima trzeba sie do nie przygotowac. Zauwazylem ze avensis w porownaniu z moim poprzednim samochodem (Opel Astra 2001 )nagrzewa sie bardzo wolno,dopiero po paru kilometrach odczuwa sie cieplo. Po prawej stronie kierownicy jest przycisk od Dodatkowej Nagrzewnicy.

1.Czy mozna ja uzywac na porzadku dziennym,jak to dziala?
    2.Czy powinno sie uzywac ja tylko zeby dogrzac samochod czy mozna caly czas np jesli planuje dluga podroz zagranice np 25 godzinna czy moze byc ciagle wlaczona.
    3.Czy wlaczona nagrzewnica prowadzi do zwiekszenia zurzycia paliwa?

Prosze o wytlumacznia ,napewno znajdzie sie jakis forumowicz ktory posiada avensis dluzej niz ja.

Pozdrawiam

Toyota Avensis 2004 2.0 4D4 Diesel -Dodatkowa nagrzewnica

3 2
  • #2 02 Gru 2010 17:38
    cdrw
    Poziom 7  

Probowalem dzisiaj wlaczyc nagrzewnice po starcie silnika rano i zadnych efektow nie widac. Wszystkie warunki spelnione:klima wlaczona ,temperatura nastawiona na cieplo, kontrolka sie swieci na wlaczniku od nagrzewnicy. Co jest nie tak?

4
  • #3 08 Gru 2010 23:16
    cdrw
    Poziom 7  

Samochod nagrzewa sie dopiero po przejechaniu okolo 10 km. Jest to rocznik 2004 i tego nie spodziewalem sie po tym samochodzie.Moj wczesniejszy samochod astra po kilku minutach robil sie cieply,w tej avensis jest zimno.

Prosze o jakies porady dotyczace ogrzewania.

10