Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modelowanie solenoidu w simulinku

28 Lis 2010 19:25 1181 3
  • Poziom 12  
    Witam!

Nie wiedziałem gdzie napisać o moim problemie, jeżeli temat jest w złym miejscu proszę o przeniesienie.

Chcę za modelować w simulinku elektromagnes, dokładnie coś takiego: http://www.tme.eu/html/PL/elektromagnesy-cyli...ia-12-v-dc-i-24-v-dc/ramka_4610_PL_pelny.html Nie wiem jak się do tego zabrać, czy mógłby ktoś chociaż wskazać pomocną literaturę? Nie proszę o gotowe rozwiązanie tylko o naprowadzenie mnie na właściwą ścieżkę.
  • Poziom 10  
    Witam,
    jeśli chcesz coś za modelować potrzebujesz równań, które opisują elektromagnes. To jest podstawa, później to już pójdzie, jakiś tutorial do Simulinka i wszystko.
    Literatura to może to Ci pomoże "Modele i dynamiki układów fizycznych dla inżynierów, Czemplik Anna".

pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Dzięki za szybką odpowiedz i książkę. Wiem na czym polega modelowanie, właśnie mam problem z napisaniem odpowiednich równań opisujących elektromagnes.
    Jutro pokaże jakie równania ułożyłem i może ktoś podpowie mi czy równania są dobrze lub gdzie jest błąd.
  • Poziom 12  
    Witam

Podaje równania jakie napisałem, czegoś tam brakuje i nie wiem czego. Proszę o jakąś podpowiedz.

z-ilość uzwojeń,
    l-długość solenoidu,
    L-indukcyjność,
    S-pole przekroju,
    Modelowanie solenoidu w simulinku