Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ardo A 1000 silnik? Brak wirowania. Pranie tylko w jedną str

RoamnG 28 Lis 2010 22:05 1868 6
  • #1 28 Lis 2010 22:05
    RoamnG
    Poziom 2  

Jak podłączyć silnik Sole 20572702 z kondensatorem poza pralką.
    Brak wirowania. Pranie tylko w jedną stronę i przegrzewanie silnika. Kondensator, hydrostat i płytka wyglądają na dobre.

0 6
  • Relpol
  • #2 29 Lis 2010 12:44
    mieciop
    Poziom 18  

Sprawdź kondensator i przekaźniki od obrotów.

0
  • Relpol
  • #3 30 Lis 2010 20:13
    RoamnG
    Poziom 2  

Przekaźniki dobre,przełączają na stykach. Kondensator dobry, ale profilaktycznie wymieniłem. Jeżeli to nie silnik to płytka ,pozostaje np.wmiana tyrystorów. Dopiero po zdjęciu poska silnik kręci w obie strony ale jest słaby i brak wirowania.

0
  • #4 01 Gru 2010 07:39
    mieciop
    Poziom 18  

Na czym polega "przegrzewanie silnika"? Mierzyłeś temperaturę czy na dotyk ręki?

Dodano po 3 [minuty]:

Jeszcze przekaźniki: przełączają ale czy styki nie są wypalone i nie ma pełnego napięcia!

0
  • #5 01 Gru 2010 20:37
    RoamnG
    Poziom 2  

Silnik był tak gorący że parzył w ręce przy wyciąganiu, ale męczyłem go próbami wirawania, może dlatego. Ostatnio zrobiłem tylko 2 próby i nie grzał się. Co do przekaźników to były wcześciej wylutowane styki były idealne i zostały mimo to oczyszczone i leko dogięte. Tak więc probem ich nie dotyczy. Dzisiaj kupiłem wszystkie 4 elementy mocy (chyba tyrystory) te same co na płyce i zobaczę po wymianie.

0
  • #7 01 Gru 2010 23:01
    RoamnG
    Poziom 2  

I wszystko wskazuje na silnik bo wymiana tyrystrów też nic nie dała. Na biegu jałowym zmienia obroty ale jest słaby i można go zatrzymać reką. Po wejściu w stam wirowania ma takie obroty jak w praniu.
    Bardzo chętnie bym go sprawdził poza pralką, ale nigdzie nie mogę znaleźć układu jak go włączyć do sieci, zwłaszcza na wirowanie.

0
  Szukaj w 5mln produktów