Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

safrne 2,2 1993 rocznik - wycieraczka tylna

taraba123 29 Nov 2010 09:09 798 3
Relpol
 • #1
  taraba123
  Level 13  
  witam.. mam pytanie odnośnie usytuowania urządzenia do pracy cyklicznej wycieraczki tylnej reno safrane 2,.2 1993 rocznik. Wycieraczka pracowała jak sie jej zachciało, a teraz nie pracuje. Manetka pod kierownicą dobra, sprawdziłem.
 • Relpol
 • #2
  jurek201
  Level 12  
  Wyłącznik czasowy obsługujący tylną wycieraczkę znajduje się pod deską rozdzielczą. Aby się do niego dostać należy zdjąć dolną osłonę. Pod osłoną znajdują się trzy rzędy przekaźników i wyłączników czasowych. Ten, o który pytasz /wyłącznik czasowy tylnej wycieraczki, włączający ją co jakieś 1,5 minuty/ to drugi od lewej strony w środkowym rzędzie przekaźników.
  W zasadzie w nim nie za bardzo ma się co popsuć - bardziej obstawiałbym któreś złącze kablowe na drodze od przekaźnika do silnika tylnej wycieraczki lub sam silnik, ale różne rzeczy mogą się wydarzyć.
 • Relpol
 • #3
  Goalkeper
  Level 11  
  Może być też tak, że przewody się połamały w wiązce przechodzącej z budy do klapy bagażnika. Proponowałbym sprawdzić czy działa Ci ogrzewanie tylnej szyby, jeżeli działa to albo masz nie fart i poszedł przewód odpowiedzialny za tylną wycieraczkę albo jest tak jak napisał kolega Jurek.
 • #4
  taraba123
  Level 13  
  dziękuje koledzy, powodem zamieszania były połamane kable w przelotce do klapy. pozdrawiam