Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LCD LG 26LC51 zamrożenie obrazu

Przybylski Walenty 29 Nov 2010 10:04 5455 7
 • #1
  Przybylski Walenty
  Level 12  
  Witam!
  W odbiorniku LCD 26LC51 f-my LG był uszkodzony blok logiki. Po jego wymianie jest obraz, lecz momentami się zatrzymuje. Dalsza praca odbiornika następuje po przegięciu całego odbiornika. Przeginanie poszczególnych bloków nic nie daje. Pytanie jest takie: czy matryca może powodować zamrożenie(zatrzymanie ) obrazu?
  Może ktoś miał takie uszkodzenie i zechce się podzielić swoimi doświadczeniami?
  Pozdrawiam...
 • Helpful post
  #2
  *miko*
  Level 14  
  jezeli chi-mei to tak
 • Helpful post
  #3
  arturb77
  Level 17  
  Witam,
  Czy zamrożenie obrazu występuje tylko na tunerze tv czy również na innych złączach? Ten model LG jest dość przewrotny. I co mamy rozumieć "przegięcie całego odbiornika"?
  Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #4
  satgal
  Level 40  
  Nie tylko matryce CMO ale innych prod też np. Quanta, traci na matrycy któraś ścieżka połączenie do drajwerów wierszy i dlatego nie odświeża obrazu, czyli nie resetuje poprzedniego. Matryca LCD to tak jak pamięć i na ekranie widać poszczególne komórki jej.
 • #5
  Przybylski Walenty
  Level 12  
  Witam!
  Przez przegięcie odbiornika rozumiem uchwycenie obudowy i lekkie jej skręcenie lub lekkie odgięcie któregoś z rogów(zaznaczam lekkie-jednym paluszkiem). Ponieważ zdjąłem elektronikę z matrycy i ją samą przeginając stwierdziłem w dalszym ciągu zamrażanie obrazu, doszedłem do wniosku, że to matryca powoduje to uszkodzenie, co potwierdzają koledzy na forum. Dziękuję za zainteresowanie i cenne uwagi.
  Pozdrawiam...
 • #6
  satgal
  Level 40  
  Trzeba zdjąć metalową ramkę z matrycy i w górnym rogu jej jest flexa doprowadzająca do ścieżek idących po szkle połączenia do flex z boku jej szkła. spróbować ją docisnąć może uda się znalezć przyczynę. Kilka postów było na ten temat i sposobów naprawy.
 • #7
  mbectb
  Level 20  
  Panel masz na 100% ubity to cmo V260B1-L03 typowa usterka 1 fleks od lewej traci kontakt ze szklem matrycy.
 • #8
  Przybylski Walenty
  Level 12  
  Witam!
  Już po sprawie. Klient odebrał telewizor.
  Pozdrawiam...