Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY VAIO vgn-fz11s, pionowe paski na ciemnym tle

29 Lis 2010 12:16 2872 9
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich mam dość niespotykany problem z moim laptopem ( SONY VAIO vgn-fz11s), Uruchomiłem pewną aplikacje wcześniej ściągnięta z internetu po czym komputer zgasł, gdy go ponownie uruchomiłem na ekranie już od samego początku pojawiły się pionowe paski, potem gdy normalnie powinna mrugać w górnym lewym rogu pozioma mała kreseczka (od botowania bodajże) na czarnym tle, pojawiły się również literki (a)<już bez pasków> z kreseczka u góry. system się nie uruchomił trzeba było walnąć format. Instalacje Windowsa robiłem na oślep ponieważ wszystkie informacje typu usuń partycje utwórz ogólnie podział a nawet naciśnij dowolny klawisz by zbootowac cd-rom były nie do odczytania. Po zainstalowaniu Windowsa widać ze paski pojawiają się w ciemniejszych miejscach monitora , a laptop od czasu do czasu specyficznie piknie. Czy miał ktoś podobny problem lub wie co jest nie tak ? Byłbym bardzo wdzięczny gdyby mi ktoś poradził. Z góry dziękuję i pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Ta aplikacja to pewnie jakiś akcelerator. Usmażyłeś grafikę.
  • Poziom 2  
    Historia wygląda tak że go odkupiłem jakie 3 misiace temu i służył mi bezproblemowo aż do wczoraj. To z tego wychodzi że napewno mam do czynienia z awarią sprzętową rozumiem, pytam bo niektórzy mówia ze to bios padł niektórzy jeszcz inne głupoty. To że włączyłem w tym przypadku akurat grę mogło spowodować rozwalenie jakiegoś podzespołu. Pewnie bedzie droga inwestycja co ?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Często, jak się widuje artefakty na monitorze, to winą jest upalenie pamięci grafiki. a grafika to pewnie zintegrowana, więc do kupna płyta główna.

Moderowany przez jankolo:

Sprawdzimy jakość Twojej porady po rozwiązaniu problemu

• Poziom 2  
    Grafika dedykowana geforce 8400M GT

Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

Słuchajcie bo zauważyłem że niektóre funkcje biosu nie chodzą może rzeczywiscie to ten bios co o tym sadzicie moze warto zaktualizxowac ?
  • Poziom 29  
    Do wymiany chip graficzny geforce 8400M GT najlepiej na wersję +09 pozbawioną wady fabrycznej. Wszystkie układy kart graficznych Nvidia Geforce serii 6-8(9) miały wadę fabryczną, aby skutecznie naprawić laptopa trzeba wymienić układ na nowy poprawiony chip z 2009 roku lub nowszy.
    Koszt naprawy z wymianą chipu na nowy +09 od 380 – 480 zależnie od zastosowanego układu graficznego i serwisu. Szukaj serwisu, który daje długą gwarancję min. 5 miesięcy. Odnośnie tanich napraw w przypadku wygrzewania i reballingu, oraz krótkiego okresu gwarancyjnego lub jego braku - laptop prawdopodobnie ulegnie ponownie tej samej usterce.
    Odnośnie BIOSu to wątpię, że coś pomoże może się zdążyć, że przy tak uszkodzonej płycie laptop całkiem padnie, ale tak czy inaczej nie naprawisz go bez wizyty w serwisie.
  • Poziom 32  
    Ech, wszyscy koledzy wypisujecie o wymianie G86-730-A2 na D/C 09+, jakby można było poprawioną wersję u ruskich na targu kupić...
    Kolega zaniesie laptopa do serwisu i tylko niepotrzebnie wyprowadzi z równowagi dział obsługi klienta, powtarzając coś w kółko o D/C 09+ :-)