Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV LCD Samsung LE40A615 chassis N46A piszczy

rathma1 29 Nov 2010 12:24 7311 12
    rathma1
    Level 10  
    Witam mam problem z telewizorem jak w temacie. Mianowicie po włączeniu słychać w głośnikach świszczenie, pomimo wyciszenia "mute" dalej świszczy. Jeśli telewizor odbiera sygnał na wejściach analogowych świszczenie przechodzi po kilkunastu minutach, natomiast jeśli sygnał jest odbierany przez hdmi lub component nie przechodzi. Natomiast jeśli mam wybrany rodzaj sygnału w tv na hdmi lub component, a urządzenie z którego podawany jest sygnał jest wyłączone i na tv jest czarny obraz to jest idealna cisza, po włączeniu urządzenia tv świszczy. Zauważyłem, że jeżeli pod wyjście słuchawkowe podłączę mini wierzę, świszczenia na mini wierzy nie ma i w głośnikach tv też. Usłyszałem gdzieś taką opinię, że takie świszczenie może być wynikiem zakłóceń pochodzących od układu CCFL od podświetlenia, gdzieś w tor audio wkrada się szum i dla tego nie słychać świszczenia na mini wierzy. Reklamacje gwarancyjne, rzecznicy praw konsumenta nic nie pomogły. Samsung umywa ręce, ponieważ powołuje się na swoją ustawę o progu dB i rzekomo mój tv nie przekracza progu dB z ustawy. Lecz świszczenie jest uciążliwe podczas wieczornego oglądania tv bo przebija dźwięk programu. Może można tą usterkę w jakiś sposób usunąć. proszę o pomoc
    aruna dyndane
    Level 24  
    Chcesz sam grzebać w telewizorze na gwarancji?
    rathma1
    Level 10  
    a co mi po takiej gwarancji skoro nie mogę z niej skorzystać, a piszczenie denerwuje
    radsat
    Moderator
    A czy w ramach gwarancji nie można wymienić Tv na inny z tej samej serii? Idzie się do sklepu tam gdzie go kupiłeś, i tam twardo i stanowczo walczy się o swoje.
    rathma1
    Level 10  
    próbowałem sklep opiera się na opinii serwisu, który twierdzi, że tv nie przekracza norm dB które są zawarte przez samsunga.
    radsat
    Moderator
    Ale czy fizycznie ten Tv był w serwisie gwarancyjnym?
    rathma1
    Level 10  
    Był i to 3 razy na to samo za każdym razem diagnoza była taka sama, tv ma wszystkie parametry w normie dla telewizora tego typu i powołali się na normę. Był w serwisie MIK Radom. nawet poprosiłem o wynik pomiaru, ale odmówili. próbowałem interweniować przez rzeczników praw konsumenta, byłem nawet w sądzie polubownym, wystąpili nawet do Euro RTV AGD o mediację ale się nie zgodzili, bo mają takie prawo odmówić, powołując się cały czas na opinię serwisu. Oddałem nawet sam do serwisu firmowego w Słupsku, przyjechał serwisant posłuchał stwierdził, że da się to usunąć i chciał włożyć pendrive do USB i się kapnął, że to 615 a nie 650 i, że jednak musi zabrać do serwisu. po 2 dniach zadzwonił, że podmienił płytę główną i zasilacz i dalej jest to samo i widocznie tak musi być i oddał jako sprawny. Pozostaje mi chyba tylko sprawa cywilna. Nie wiem czy ma to jakiś sens i czy tylko nie poniosę niepotrzebnych kosztów, bo to jak walka z wiatrakami.

Norma głośności dla monitorów LCD.

Norma głośności dla monitorów jest taka sama jak dla telewizorów.
    OPIS
    Niniejsza norma definiuje dopuszczalny poziom natężenia dźwięku wytwarzanego przez odbiorniki telewizyjne podczas pracy i w trybie czuwaniaą

WARUNKI DOKONANIA POMIARU
    Napięcie: Nominalne zasilania ±10%.
    Wyświetlany wzór: Jednolite białe tło lub inny kolor w zależności od potrzeb.
    Czas: Po minimum 30 minutach wygrzewania.
    Pomiar: Natężenie dźwięku w odległości 1m na wprost od ekranu przy częstotliwości od 100 Hz do 10 kHz.

WYNIK DOPUSZCZALNY
    WYNIK POMIARU < 30 dB
    lisek
    Service technician RTV
    Seria modeli LE40A615A3F (prod. Słovakia) to b.uproszczona seria A6 i Tobie swiszczy układ na matrycy odpowiadający za 100Hz FRC
    -są mniejsze zakłócenia obrazu na matrycy
    -ale za to większe w torze fonii
    Poprzednio ten układ był na Main ,ale uprościli płyty i zarazem koszty produkcji.

U Ciebie powinna być matryca BN07-00568A LCD-PANEL;LTF400HC03 od Samsunga
    lub
    CN01 - S-MVA
    SQ01/02 - S-PVA (LTF400HA01)
    I uklad T-con LJ94-02349C FRCM_TCON_V0.1 jak na obrazku
    TV LCD Samsung LE40A615 chassis N46A piszczy

Popytaj innych użytkowników na hdtv.com.pl Forum
    -http://www.hdtv.com.pl/forum/index.php
    rathma1
    Level 10  
    A czy jest jakiś sposób żeby wyeliminować to świszczenie? Wymiana tego contrlera pomoże? Mój model nie ma 100 Hz
    lisek
    Service technician RTV
    Dziwne
    LE40A615 chassis N46A zawsze miała .
    *(tylko 32" nie miały)

Ale to Polska właśnie
    rathma1
    Level 10  
    Otworzyłem TV, na matrycy jest oznaczenie LTF400HA03. Zamiast układu T-con LJ94-02349C FRCM_TCON_V0.1 jest inny kontroler umieszczony po środku matrycy na samej górze (LJ63-05686A). Niestety jest on przykryty metalową osłoną zaplombowaną aluminiową taśmą więc nie mogę odkręcić żeby zrobić zdjęcie
    rathma1
    Level 10  
    To nie t-con. Zadzwoniłem po serwis, przyjechał serwisant, odpiął t-con i matrycę z inwerterami. Została sama płyta główna i przetwornica i piszczenie dalej było słyszalne. Stwierdził, że te zakłócenia w postaci szumów to z przetwornicy. Zamówił nową przetwornicę i dziś był ją wymienić. Piszczenie na tyle zmalało, że nie przeszkadza.