Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scenic Automat samoistne przełączanie się kontrolki od skrzy

29 Lis 2010 12:51 1913 1
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Mam problem z moim autem. Posiadam Renault Scenic 2000r 1,6 automat. Po odpaleniu auta wskaźnik od skrzyni na wyświetlaczy pokazuje P przy gazowaniu potrafi zniknąć.
    Gdy przełączę na D nagle znika kontrolka i załącza się trzeci bieg.
    Jak się rozpędzę do około 80km/h to nie może się przełączyć na inny bieg tylko szarpie w między czasie cały czas na wyświetlaczu szaleje wskaźnik od skrzyni. Podświetla na zmianę P, R, D, 1, 2 i D3.
    Jestem po dwóch wymianach pozycjometru, które działały dwa dni.
    Nie pokazuje błędów na komputerze.
    Wydaje mi się, że przeglądałem wszystkie posty na forum.
    Jeśli jest już taki post to proszę o linka.

nr gg 3294696
  • Poziom 2  
    Odpowiedź napisana przez AUTOMIX

Ten problem który Pan opisuje na elektrodzie to wina leży po stonie pazycjonera. Co
    prawda trochę to dziwne że już dwa razy był wymieniany i poprawa była na chwile.
    Trzeba było by posprawdzać calą instalację elektryczną skrzyni. Może tutaj jest
    problem. I jeszcze jedno : Czy po wymianie pozycjonera była przeprowadzona regulacja
    pozycjonera w sposób prawidłowy??? To bardzo ważne. Nic więcej nie mogę powiedzieć bo
    nic innego mii nie przychodzi tak na szybko do głowy. Gdybym miał samochód na kanale
    to inna rozmowa.
    Pozdrawiam AUTOMIX

Dodano po 1 [minuty]:

Ja dodam do tego, że stało się to po przejechaniu przez większą kałuże

Dodano po 1 [minuty]:

dodane przez AUTOMIX

Co do awarii : Jeśli było to po przejechaniu przez kałużę to poleciał bym w pierwszej
    kolejności sprawdzenie złącz na wszelkich kostkach ( wszczegółności tej z tyłu skrzyni )