Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Na jakiej uczelnie studiować Elektrotechnikę.

29 Lis 2010 14:54 3552 15
  • Poziom 10  
    Witam, chciałem zasięgnąć opinii o tym na jakiej uczelni (bardziej południowe województwa) warto studiować elektrotechnikę (jak jest potem z zatrudnieniem, gdy pracodawcy na dyplom patrzą, jak jest na konkretnej uczelni z laboratoriami i z profesorami i czy się coś z tego "wyniesie" (oczywiście włączając w to własne zaangażowanie), i która jest Waszym zdaniem najlepsza.

Wydaje mi się, że nie było takiego postu, więc go zakładam. Proszę o wypowiadanie się osób kończących lub którzy skończyli studia, a także wszystkich dobrze poinformowanych w tej kwestii. Dziękuję za wszystki odpowiedzi.
  • Poziom 23  
    Południowa Polska to: Politechnika Śląska i AGH głównie.
    W sumie ciężko wyczuć co chcesz się dowiedzieć ;)
  • Poziom 10  
    Chcę się dowiedzieć na jakiej politechnice (AGH raczej odpada, bo jestem uprzedzony do tej uczelni, podobno ta uczelnia ma prestiż, a jeśli potem chodzi o pracę to kiepściucho(oprócz tytułowych kierunków)) najlepiej się uczyć, żeby mieć potem pojęcie o zawodzie konkretne i żeby marka dobra była.

Dodano po 4 [minuty]:

A co sądzicie o Politechnice Wrocławskiej, Krakowskiej i Rzeszowskiej??
  • Poziom 23  
    Kto ci tak powiedział? Studiuję na AGH i raczej spotkałem odwrotne opinie... Jest taki ranking ... mam Link i AGH jest na 2 miejscu.

Politechnika Krakowska no to różnie z tym bywa ;) Za to Wrocław się ogromnie szybko rozwija i z tego co wiem mają największy chyba wydział elektryczny w Polsce.
  • Poziom 10  
    PK Link stan na 2008r.
    Ale największy, nie znaczy najlepszy. Dzięki za rady. A jak na Agh jest z wydziałem Elektrycznym (inaczej on się coś nazywa) dobry jest, a jak z laboratoriami??
  • Poziom 23  
    Nie mam porównania do innych uczelni. Ale jest to chyba jeden z trudniejszych wydziałów (EAIiT wydziałelektroniki automatyki informatyki i telekomunikacji) na tej uczelni. Laborki to różnie z tym bywa, sprzęt różnie połowa staroci (ale działają i są dokładne), a połowa to nówki. Dużo zależy od prowadzącego czy chce ci coś przekazać czy tępić (na uczelniach państwowych zazwyczaj są ci drudzy xD ).
  • Poziom 10  
    Hmmm, zastanowię się jeszcze, a jak jest z pracą po AGH, warto iść tu na studia??
  • Poziom 23  
    Jak skończę to ci powiem ;P
  • Poziom 10  
    A z tych zawodów: Elektrotechnika, Automatyka i Robotyka, Elektronika i Telekomunikacja, Mechatronika to w którym najwięcej pracy po studiach jest??
  • Poziom 23  
    Ja bym proponował nie patrzeć na to tylko co cię bardziej interesuje ;)
    Od lat najpopularniejsza jest Informatyka i Automatyka i ci zazwyczaj mają najłatwiej z pracą, ale jak jesteś dobry i ogarniasz coś to po każdym znajdziesz zatrudnienie ;)
  • Poziom 10  
    A co o Politechnice Rzeszowskiej sądzicie?? Oczywiście dalej mi chodzi o Elektrotechnikę....
  • Poziom 10  
    II rok Eletrotechniki na Politechnice Rzeszowskiej, i nie żałuję :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    ruido napisał:
    Kolejny, który myśli, że papier(ek) da mu pracę :(

tak myślałem kolego dawniej. Ale na szczęście już tak nie myślę :)
  • Poziom 1  
    Hej, ale studiujesz dalej czy już zmieniłeś kierunek? Jest ciężko? Jest ciekawie? Chcę pójść na elektrotechnikę w Gdańsku albo w Poznaniu. W Gdańsku nie ma podziału na specjalności, a w Poz jest.
  • Poziom 10  
    Studia nieważne, najważniejsza praktyka - potem studia zaocznie