Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood DDX8022BT podłączenie kamery cofania

29 Lis 2010 17:01 10138 16
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem. Posiadam radio Kenwood DDX8022BT i chcę podłączyć kamerę cofania. Mój problem polega na tym że nie chcę wydawać 150zł na jeden kabel z którym będę użwal tylko podłączenia kamery.
    Znalazłem (chyba) rozmieszczenie gdzie na wtyczce jest jej podłączenie(zdj.w załączniku). Czy idzie to jakoś pomierzyć ? powinien tam być + i - czy on powinien wejść z własnego zasilania kamery ?
  • Relpol
  • Poziom 21  
    Masę masz wspólną,a o ile pamięć mnie nie myli + masz opisany na płycie głównej bodajże jako "vid" lub coś podobnego.
  • Relpol
  • Poziom 9  
    Czyli muszę rozbierać radyjko ?
    Dobrze myślę, że z tego schematu wychodzi że są to piny najbardziej na lewo ?
    Wydaje mi się też że będą to 2 górny i dolny.
    Pomierzyłem te piny miernikiem, gdy na radiu załączona jest kamera cofania to jest tam napięcie 0,5V.
  • Poziom 21  
    No nie koniecznie,to jest rysunek poglądowy,możliwe że mierzyłeś któreś z wyjść rca.Najlepiej rozebrać i na płycie powinno być opisane,w ciemno lepiej nie kombinować,a jak się boisz to w serwisie za 30 zł powinni Ci to w mig zrobić:!:
  • Poziom 9  
    Wole sobie sam rozebrać.
    A to wejście kamery cofania będzie jakoś opisane na płycie?
  • Poziom 21  
    Tak.Powinno być opisane tylko nie pamiętam jaki skrót.
  • Poziom 9  
    Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?
  • Poziom 24  
    Witam! Aby kamera cofania dobrze działała, to trzeba zasilić ją (+12V) podać z lampy tylnej -światło cofania i wówczas przy cofaniu załączy się kamera i ten "plus"-12V trzeba podłączyć do radia do przewodu "Rear Camera" we wiązce kabli zasilających ( w załączniku po lewej stronie) i wówczas przy cofaniu ekran przełączy się automatycznie na kamerę wsteczną. Pozdrawiam.

Dołączam jeszcze instrukcję montażu: http://manual.kenwood.com/files/DNX_DDX8_inst_Polish.pdf
  • Poziom 9  
    Chodzi mi o podłączenie bez tego kabla.
  • Poziom 24  
    Czegoś tu nie rozumiem, kupujesz urządzenie bardzo rozbudowane i drogie, i chcesz uprawiać "prowizorkę". Bez podłączenia tego plusa do radia nie wiem czy uda się manualnie (ręcznie) przełączyć wejście z kamerą cofania.
  • Poziom 9  
    Kolega pisał że masa jest wspólna. Więc masę z miernika podpiąłem pod masę w prostowniku a plusem z miernika po pinach i na tym skrajnym lewym u góry wyszło 0,15V a na dolnym 0,45V. Potem plusa z miernika podpiąłem pod prostownik, a masą z miernika po pinach i wyszło mi wtedy napięcie rzędu 14-15V.
  • Poziom 21  
    Jerzy Majkut napisał:
    Czegoś tu nie rozumiem, kupujesz urządzenie bardzo rozbudowane i drogie, i chcesz uprawiać "prowizorkę". Bez podłączenia tego plusa do radia nie wiem czy uda się manualnie (ręcznie) przełączyć wejście z kamerą cofania.

Dokładnie kolega ma rację.Bez podania tego radio nie przełączy się w tryb kamery a co za tym idzie sygnał :|
  • Poziom 2  
    Troszke odgrzeje.
    Nie chce zakladac nowego tematu, bo mam podobny problem, Radio KENWOOD DNX5250BT, zalozylem dzisiaj kamere, no ale nie zalacza sie po wrzuceniu wstecznego, poczytalem troche i tez musze dolozyc dodatkowe sterowanie z tylnej lampy do radia.
    Nigdzie nie moge znalezc rozpiski pinow tego malego gniazda, ani tez dedykowanego kabla, bo chetnie bym dokupil.

EDIT:
    A wiec sterowanie zalaczania kamery jest na pierwszym pinie od lewej, mowimy tu o tym malym czteropinowym gniezdzie.
  • Poziom 8  
    Witam odgrzeje temat. no więc nie rozumiem z wiązki zasilającej już (purpurowy/biały) podłączamy się do światła cofania. wiec dlaczego używamy jeszcze dodatkowo kolejnego pinu by się jeszcze raz pod to światło podłączyć? po drugie sterowanie ma odbywać się podłączeniem 12v ze światła cofania czy trzeba użyć przekaźnika by ten pin do masy zwierał?
  • Poziom 43  
    nitol666 napisał:
    no więc nie rozumiem z wiązki zasilającej już (purpurowy/biały) podłączamy się do światła cofania.

Bo tak sobie ustalił to producent radia(z jednego korzysta moduł nawigacji, drugi jest na potrzeby załączenia sygnału z kamery cofania, można je połączyć ze sobą bo korzystają z sygnału +12V )
  • Poziom 17  
    Witam
    Przypnę się do tematu ,
    Moje radio to DNX8220BT i mam kłopot z ustawieniami kamery cofania
    auto trafiło do mechanika który musiał odpiąć akku i niestety po tym zabiegu po wbiciu biegu wstecznego nie przełącza na kamerę , a przełączało :)
    Siedzę i próbuje poustawiać na nowo i jakoś mi nie idzie , mam instrukcje obsługi i też jest kłopot .
    Co w menu trzeba ustawić aby kamera zadziałała ??
    z góry dziękuje
  • Poziom 7  
    kupiłem niedawno samochód z takim radiem i kamera nie działa po wymianie akumulatora macie jakieś pomysły bo instrukcja nie pomogła :(