Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-LINK wr340g znika internet

29 Lis 2010 17:38 3842 15
  • Poziom 14  
    Witam, sprawa wygląda następująco, posiadam router TP-LINK WR340G skonfigurowałem go w następujący sposób:
    -dynamiczny
    - wysoki poziom zabezpieczeń
    - sklonowałem mac
    Pokazało na końcu konfiguracji że wszystko ok.

Internet działa przez 3-4 godziny, później nie idzie się połączyć ani po kablu w komputerze stacjonarnym ani przez WiFi w netbook-u z żadną stroną www ani wejść w ustawienia routera przez http

Posiadam internet z firmy inotel - DSL, ten router też jest dedykowany pod DSL, dopóki nie miałem routera wystarczyło włożyć kabel w karte sieciową w komputerze stacjonarnym i było ok, na samym kablu pomijając router działa non-stop bez zarzutu.

Router już wymieniłem (kupiony w komputronik-u - wymienili i to samo) czyli raczej nie wina routera tylko może coś w konfiguracji trzeba jeszcze zmienić.

Niewiem jakie dodatkowe informacje potrzebujecie aby mi pomóc rozwiązać ten problrm, prosze pytać, jak będe w stanie to odpowiem bo jestem zielony w tych sprawach konfiguracji.
  • PCBway
  • Poziom 43  
    Może operator się zorientował, że dzielisz neta i zablokował ci taka możliwość.
    Czy umowa umożliwia dzielenie w obrębie mieszkania??
  • PCBway
  • Specjalista Sieci, Internet
    Sprawdź czy firmware do routera jest aktualne.

Czy router grzeje się ?

Załącz ustawienia WAN routera.

Czy jak router ma zwiech to można pingąć (ping 192.168.1.1) router ?
  • Poziom 14  
    hermes-80 napisał:
    Może operator się zorientował, że dzielisz neta i zablokował ci taka możliwość.
    Czy umowa umożliwia dzielenie w obrębie mieszkania??

Nie bo dzwoniłem i na moim koncie jest wszystko w normie.

Dodano po 2 [minuty]:

bogiebog napisał:
    Sprawdź czy firmware do routera jest aktualne.

Czy router grzeje się ?

Załącz ustawienia WAN routera.

Czy jak router ma zwiech to można pingąć (ping 192.168.1.1) router ?

Mam rozumieć że wgrać i sprawdzić najnowsze oprogramowanie czy jest dostępne? obecne jest takie

Firmware Version:
    4.5.4 Build 100316 Rel.59606n
    Hardware Version:
    WR340G v5 081524C2

Router jest letni, nie grzeje się.

Jak załączyć te ustawienia WAN routera (wyjaśnij co mam zrobic bo jestem zielony) ;)

a co do pinga odpowiem jak sie zwiesi ;)
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Nie bo dzwoniłem i na moim koncie jest wszystko w normie

To że jest wszystko w normie nie oznacza że możesz dzielić internet. Czy operator zabrania takiej czynności ??
    > Jak załączyć te ustawienia WAN
    robisz zrzut zakładki z konfiguracji routera zapisujesz i załączasz plik do posta.

Obrazki dodaj w/g zasad tego forum Jak duży obrazek to [x] miniaturka przy uploadzie.
  • Poziom 14  
    bogiebog napisał:
    > Jak załączyć te ustawienia WAN
    robisz zrzut zakładki z konfiguracji routera zapisujesz i załączasz plik do posta.

Obrazki dodaj w/g zasad tego forum Jak duży obrazek to [x] miniaturka przy uploadzie.

Dzwoniłem do swojego operatora i niemusze zgłaszać że dziele internet.

Co do loga to chyba o to chodzilo co w załączniku jest.

właśnie siadł net wiec sprawdziłem ping-i, na oby dwóch komputerach to samo czyli na lapku po Wi-Fi i na stacjonarnym po kablu przez router (natomiast sam kabel włożony do karty sieciowej w komputerze stacjonarnym -internet śmiga aż miło.)

Wygląda na router, ale jeszcze spróbuj

Przed zwiechem z okna CMD.exe
    ipconfig

W czasie zwiecha, z okna CMD.exe
    ipconfig
    ping 127.0.0.1
    ping 192.168.0.1
    tracert -d 209.85.149.105

załącz wyniki.

Czy generujesz ruch P2P z komputerów ?
  • Poziom 14  
    bogiebog napisał:
    Wygląda na router, ale jeszcze spróbuj

Przed zwiechem z okna CMD.exe
    ipconfig

W czasie zwiecha, z okna CMD.exe
    ipconfig
    ping 127.0.0.1
    ping 192.168.0.1

załącz wyniki.

Czy generujesz ruch P2P z komputerów ?

ipconfig podczas działania neta- net po wi-fi netbook:

ipconfig-podczas działania neta-net po kablu przez router-komp stacjonarny

jak nie będzie działać wkleję kolejne zrzuty jak pisałeś, ps wgrałem najnowszy firmware ze strony tp linka.

ps. nie rozumiem pytania bo się nie znam na tym :P "Czy generujesz ruch P2P z komputerów ?" ;)
    > P2P
    to jest ruch z applikacji typu torrent
  • Poziom 14  
    bogiebog napisał:
    > P2P
    to jest ruch z applikacji typu torrent

nie bawię się w torenty no może raz w miesiącu ale to sporadyczność.
    Możesz mieć robala który bez twoje wiedzy zawala łącze internetow dużą ilośćią połączań i powoduje zwiech routera.

Czy jest jakaś regularność w zwiechach ? np któryś/któreś komputery włączone ?
    Jeśli router wiesza się (jak i inne egzemplarze tego samego modelu) to być może czas na wypróbowanie innego routera. Masz taką możliwość ? WR543g ?
  • Poziom 14  
    bogiebog napisał:
    Możesz mieć robala który bez twoje wiedzy zawala łącze internetow dużą ilośćią połączań i powoduje zwiech routera.

Czy jest jakaś regularność w zwiechach ? np któryś/któreś komputery włączone ?
    Jeśli router wiesza się (jak i inne egzemplarze tego samego modelu) to być może czas na wypróbowanie innego routera. Masz taką możliwość ? WR543g ?

regularność taka ze co 3-4 godz średnio, obojętnie czy 1 włączony czy 2, lub żaden nie włączony i jeden zacznę włączać, co do innego to jakiś wyższy model mam na wymianę w sklepie za około 20 zł

O godz. 20.20 net ponownie wysiadł i na netbooku (wi-fi)i na kompie stacjonarnym przez router po kablu do karty sieciowej, (jak net siadł stacjonarny był wyłączony a jak go włączyłem neta nie było, działałem tylko na wi-fi na netbooku) poniżej przedstawiam zrzuty ekranu jak prosiłeś:

a wiec najpierw netbook łączony przez wifi:

TP-LINK wr340g znika internet TP-LINK wr340g znika internet TP-LINK wr340g znika internet TP-LINK wr340g znika internet

a tu zrzuty z kompa stacjonarnego przez router po kablu do karty sieciowej:

TP-LINK wr340g znika internet TP-LINK wr340g znika internet TP-LINK wr340g znika internet TP-LINK wr340g znika internet

po wyjęciu i włożeniu zasilania z routera na sekune wszystko powróciło do normy, jak pisałem wyżej wczoraj wgrałem najnowszy firmware wiec to nie to bo na nowym dzieje się to samo... już niemam sił i pomysłów... :/
    Proszę o pomoc....

znalazłem cos takiego na necie co do błędu 1231:

przetłumaczone przez google tłumacz:

Uruchom następujące stos / naprawy Winsock. Jeśli nadal nie działa spróbuj Symantec Norton Removal Tool. Należy pamiętać, że na tej stronie są instrukcje, jakie informacje należy zachować, jeśli chcesz zainstalować go ponownie.

Jeżeli nie można uzyskać dostępu do Internetu z sieci Ethernet, musisz użyć innego komputera, aby pobrać narzędzie i skopiować go na dysk flash USB lub płyty CD lub podobne.

(Z postu JohnWill)

Stos TCP / IP opcji naprawy do użytku z Vista lub 7.

Start, Programy \ Akcesoria i kliknij prawym klawiszem na Wiersz polecenia, wybierz "Uruchom jako administrator", aby otworzyć wiersz polecenia.

Reset do ustawień wpisów WINSOCK instalacji: Katalog netsh winsock reset

Reset IPv4 stosu TCP / IP do ustawień instalacji. netsh int ipv4 reset reset.log

Reset IPv6 stosu TCP / IP do ustawień instalacji. netsh int ipv6 reset reset.log

uruchomilem cmd jako admin i wkleiłem do kompa zresetowałem i:
    tu link do oryginalnego opisu:

http://forums.techguy.org/networking/858000-s...d-wireless-internet-connection-connected.html

kolo miał chyba taki sam problem z tego co wyczytałem, uważacie że to coś pomoże, myślicie że to ma coś wspólnego z moim problemem?

wpadłem też na pomysł że moze coś nie tak z moim antywirusem, bo na obydwóch mam nod 32, wrzuce avasta i zobacze, jeśli macie jakieś inne pomysły prosze pisać.

Godz. 22.10 przy włączonych obydwóch komputerach wysiadł internet po kablu na kompie stacjonarnym, jedyne co zmieniłem to antywirusa z noda na avasta na tych dwóch kompach. Na Wi-fi działa nadal internet.
    Jak wysiadł na stacjonarnym to daj wydruk
    ipconfig
    ping 192.168.0.1
  • Poziom 14  
    bogiebog napisał:
    Jak wysiadł na stacjonarnym to daj wydruk
    ipconfig
    ping 192.168.0.1

wszystko jest załączone 1 post wyżej zrzuty ekranu z netbooka i stacjonarnego, po 4 zrzuty na każdy komp.
  • Poziom 14  
    Problem rozwiązany zakupiłem TP-Link WR-543G i wyzszy model dziala bez zarzutu